Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Штирія

«Зелене серце» Австрії.

Друга найбільша за площею австрійська провінція займає південно-східну частину країни. Ландшафт Штирії дуже мальовничий, в ньому поєднуються ліси і луки, а також сільськогосподарські території та виноградники (останні займають значну площу в 16387 км²). Через сприятливий клімат і пасторальні пейзажі, через мальовничі схили гірського масиву Раксальпен, Штирію іноді звуть «зеленим серцем» країни. Половину всієї території Штирії займають ліси, четверту частину - поля, альпійські луки і виноградники, північна ж її частина - гориста Верхня Штірія.

Ці місця відомі видобутком залізної руди, недарма одна з природних пам'яток провінції - гора Ерцберг (Залізна гора) характерного коричнево-червоного відтінку. Видобуток руди в Штирії почався ще в часи римлян, які називали цю місцевість Норікум. Вся історія розвитку поселень в цих місцях нерозривно пов'язана з гірничорудною справою. Ця федеральна земля займає перше місце в австрійській гірничій промисловості: 90% видобутої в країні залізної руди - з рудників Штирії.

Після перемоги над уграми біля Аугсбургу в 955 році, для забезпечення безпеки східних кордонів було створено низку Марок під управлінням роду Траунгауер. У 1180 році Марка "Stiria" (Steier) стала герцогством і з 1192-го, при Бабенбергах, стала частиною Австрії. Згодом вона неодноразово була об'єктом нападів турецьких і угорських , а пізніше і французьких військ.

Про бурхливе військове минуле провінції нагадують укріплені замки і абатства, розташовані на височинах. Багато з них пережили період воєн, інші були відреставровані в пізнішу епоху, але від цього виглядають не менш мальовничо.

Поруч з містом Шладмінг біля підніжжя найвищої вершини Дахштайн знаходиться чимало популярних зимових курортів і чудова траса для лижних гонок. Він розташований на висоті 750 метрів над рівнем моря. Регіон катання знаходиться тут на висоті 2700 метрів, при цьому 250 кілометрів гірськолижних спусків обслуговують 85 підйомників.

 Південні території, де протікають річки Мур і Мюрц, дуже мальовничі. Південно-східну частину провінції займають знамениті виноградники Штирії. Столицею Штирії є Грац , він є другим у списку найбільших міст Австрії. Серед місцевих жителів і численних гостей користується великою популярністю фестиваль авангардного мистецтва "Штирійська осінь".