Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Штирія. Грац. Ландхаус

Landhaus

Ландхаус - це місце засідань парламенту федеральної землі Штирія, адміністративним центром якої є місто Грац. У минулому тут проходили збори знаті всієї Штирії, до складу якої колись входили частина Італії та частина Словенії. Будівля Ландхаусу (Linzer Landhaus), що дослівно перекладається, як «будинок земельного парламенту», побудована в італійському стилі, який був дуже модним у австрійців у часи його будівництва - в 1494 році і є яскравим шедевром Ренесансу.

 У 1565 р. будівля Ландхаусу була грунтовно перебудована, але італійський архітектор Доменіко дель Алліо ставив перед собою мету зберегти венеціанський стиль, і були лише додані декілька елементів стилю XVI століття. Розкішний фасад будівлі прикрашають реалістичні скульптури в людський зріст, він інкрустований золотом, до нього дель Алліо додав розкішну лоджію і напівкруглі вікна, а на вхідних воротах Ландхаусу зображений герб Граца. 

Ландхауз має різко-похилий черепичний дах, але головною особливістю споруди є внутрішній дворик, охоплений аркадами. Кожен, хто вперше бачить великий двір Ландхаузу, відчувають подив і невимовне захоплення. Водостічні труби з міді, чудова триповерхова арочна галерея епохи Відродження, лита альтанка над криницею з бронзи - це шедеври маньєризму. Сходи внутрішнього дворика - робота ще одного італійського архітектора Бартоломео ді Бозіо.

В цьому дворику проводяться концерти, урочистості, показ фільмів і вистави вертепу з льоду напередодні Різдва.

Внутрішнє оздоблення Ландхауз відповідає загальному ренесансному стилю - воно розкішне: ліпнина, дерев'яне різьблення, текстильний декор, гобелени - тут все підкоряється вимогам витонченої пишноти.

В Ландхаусі проводяться екскурсії з понеділка по пятницю з 8.00 до 15.00 (у п’ятницю до 12.00)

Herrengasse 16, 8010 Graz. Координати: 47.069770, 15.438550