Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Штирія. Грац. Замок Шлоссберг

Schloßberg

Шлоссберг (що буквально означає замок-гору) досі височить на 473 м над неповторним ландшафтом з червоної черепиці Граца. Масивні укріплення минулих століть в основному були вирівняні. Башта з годинником, починаючи з ХІІІ століття є символом міста (годинник, як і раніше працює). 

Вражаючий бастіон є залишком колишньої потужної фортеці, яка була в буквальному значенні непереможною. Навіть Наполеон не міг подолати ці стіни. Отож, після перемоги над Габсбургами в 1809 році, він наказав знести фортецю. На щастя, бюргери з Граца погодилися заплатити величезний викуп і врятували вежу з годинником від тієї ж долі. 

Годинникова вежа - це кульмінація кожної екскурсії на гору Шлоссберг - найвідвідуваніша і найпопулярніша територія в замку, побудована в 1265 році. На її годиннику спочатку була лише одна стрілка, що показує години. Потім прикріпили ще одну для позначення хвилин. Тепер довга стрілка показує години, а коротка - хвилини. Навколо вежі з характерним дерев'яним проходом в'ються поряд з плющем численні любовні історії. До речі, це теж символ: багато жителів Граца цілуються тут уперше.

На горі знаходиться багато визначних пам'яток. Наприклад, дзвіниця (висотою 34 м) ХVІ століття (Glockenturm). Всередині дзвіниці - «Лізль» - найбільший дзвін Граца (мешканці Граца кепкуючи називають дзвін товстою Ліззі) вагою в 4632 кілограма відлитий за легендою з 101 ворожого ядра. Сцена каземату в розкопаних підвалах колишнього будинку господаря замку. Поряд знаходиться цистерна, турецька криниця глибиною 94 м і потужне укріплення Штальбастай, автором яких є Доменіко дель Аліо. Він очолював роботу зодчих з півночі Італії, які в середині ХVI століття звели в Граці нові міські стіни і обгородили замок Шлоссберг фортецею довжиною 400 м. У межах території замку Schloßberg функціонує військовий музей, де є кілька старовинних гармат та інша зброя.

Насолоджуйтеся прекрасним видом на середньовічну частину старого міста, або отримуйте задоволення від заходу сонця, потягуючи чудовий келих місцевого Совіньон Блан в одному з популярних ресторанів.

Дорога на Шлоссберг може бути цілком хорошою прогулянкою і невеличким тренуванням, але є кілька інших, швидших шляхів на гору. Скористайтеся "Schlossbergbahn" - фунікулером, або сучасним ліфтом, який був побудований прямо в горі.

Зверніть увагу, що квитки громадського транспорту дійсні і на фунікулер; дуже зручно доїхати від вокзалу до набережної на трамваї і тут же пересісти на підйомник.

 Kaiser-Franz-Josef-Kai 38, Graz, Österreich. Координати: 47.074879, 15.434847.

 

 

Штирія, Грац, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.