Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Нижня Австрія

Тут знаходиться «Колиска Австрії».

Нижня Австрія - історичний центр країни, який багатий не тільки корисними копалинами, а й археологічними знахідками від періоду кам'яного віку до Римської імперії. Для туристів і знавців мистецтва особливо цікаві романські і готичні монастирі та церкви, старовинні замки і фортеці, а також чудові палаци в стилі бароко.

У Нижній Австрії зосереджена приблизно половина всіх міст країни. Десятиліттями земля не мала своєї столиці, уряд землі і всі органи влади перебували у Відні. У 1986 році Ст.Пельтен був обраний столицею Нижньої Австрії, і в листопаді 1996 року уряд переїхав у новозбудовані урядові будівлі.

Із заходу на схід через всю Нижню Австрію протікає Дунай і ділить її на дві приблизно рівні частини. На північ від Дунаю розташовується лісова зона Вальдфиртель і рівнинна область Вайнфиртель, що славиться своїми виноградниками. На південь від дунайської долини рельєф поступово підвищується і лісові пагорби змінюються все більш високими схилами Альп. У Нижній Австрії розташована велика кількість водних шляхів - це річки Камп, Кремс, Кламм, Лайнзітц, Марх і Тайя на північ від Дунаю, а також два великих озера Лунцерзеє і Ерлауфзеє, їх кристально чиста вода, як магніт притягує купальників і любителів віндсерфінгу.

Вигідне географічне положення і м'який клімат створили ідеальні умови для вирощування на цій землі винограду, а виноробні регіони Нижньої Австрії прославилися своєю продукцією далеко за межами країни. Тут розташована половина з усіх шістнадцяти австрійських винних областей.  Долина Дунаю Вахау - одна з найкрасивіших річкових долин Європи. Ця місцевість називається "колискою Австрії", що тягнеться уздовж Дунаю між містами Мельк та Кремс, занесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і відома своїми виноградниками та ідилічними пейзажами.

Природні умови тут завжди сприяли розвитку сільського господарства, і досі Нижня Австрія - головна житниця країни.