Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Нижня Австрія. Замок Шаллабург

Renaissanceschloss Schallaburg

Найрекрасніший замок північної Австрії в стилі ренесансу. Перебудований в 1572-1600 роках. Розташований в районі долини Вахау в п'яти кілометрах від міста Мельк, ренесансний замок Шаллабург, займає одне з перших місць, серед популярних пам'яток землі Нижня Австрія, яку справедливо називають «країною замків і фортець».

 Багата сім’я Лозенштайн придбала замок в 1450 році. Крістоф Лозенштайн почав будівництво нового, Ренесансного замку з трьома крилами, але помер в 1558 році, перш ніж будівництво було завершено. Його син Ханс Вільгельм закінчив велику роботу. Він заснував «Вищу школу» в замку Лоосдорф для протестантської молоді і зробив в ХVІ столітті Шаллабург центром протестантів в Нижній Австрії.

Найстаріша частина замку датується другою половиною ХІ століття. Палац, котрий також називається "Feste Haus" (Твердиня), сьогодні є одним з найстаріших збережених житлових будинків в Австрії. Будівництво Палацу і пов'язаної навколишньої стіни, котру називають "Берінг", а також римської каплиці, приписуються Зігхарду X з династії Зігхардів. Перша документальна згадка про Шаллабург в 1121 р. пов'язана з його сином, графом Зігхардом XI. Так само, як "Festes Haus", до наших днів дійшли тільки частини Римської каплиці замку: частини зовнішньої стіни, склеп і два вікна від готичного перетворення.

 

       1572 року процвітаючий знатний рід Лозенштайнер заснував на місці старої середньовічної фортеці свою нову житлову резиденцію, збудовану у стилі італійських «паллацо». Правда, при цьому ядро старої фортеці і готична каплиця були збережені. Замок отримав характерний зовнішній вигляд, але разом з тим акцент був зроблений на вражаючому силуеті замку, який можна побачити здалеку і донині. Внутрішній двір в замку був обрамлений чудовими двоповерховими галереями, дуже модними на той час. На кожній колоні, що підтримують верхню галерею, вирізали детальну скульптурну статую. Також його прикрасила розкішна теракотова мозаїка, що нараховує 1600 окремих плиток, зображує яскраві сцени міфологічних персонажів, богів і казкових істот, всі створені вельми правдоподібно. Двір для турнірів значних розмірів, сходи і унікальні декоративні скульптури свідчать про процвітання власників, їх любові до мистецтва. Аркада служила місцем для художніх презентацій. Тут збиралися гості. Вежа, яка нагадує про Schallaburg здалеку, ніколи не була захисною, але служила виключно як символ влади. Нижче це каплиця, в якій похований Вільгельм фон Лозенштайн.

Особливо цікавою є постать «Hundefräulein», жінки з головою собаки, героїні місцевих легенд. За однією з легенд, народження дівчинки з головою і лапами собаки, відповідно до пророцтв, було лише однією з багатьох неземних обставин кривавої братської суперечки між членами роду Лозенштайнер. Дух собаки-дівчатка, як кажуть, все ще переслідують Шаллабург донині, і оголошує про смерть жителя замку.

Біля воріт, що ведуть у замок, розташовані два великих дракона, 30 метрів в довжину і 6 метрів у висоту кожен, які є улюбленим місцем розваги для дітей.

Фон Лозенштайнери володіли замком до 1614 року, після чого змушені були його продати через накопичені борги.

Його новим власником став знатний рід фон Штубенберг. У наступні три століття замок ще кілька разів змінив власників, залишаючись приватною власністю до 1945 року, коли він був зайнятий радянськими військами, котрі ввійшли до Австрії. У 1955 році Шаллабург став власністю Австрійської республіки. У 1967 році замок перейшов під юрисдикцію уряду землі Нижня Австрія. На наступний рік у ньому почалися масштабні відновлювальні роботи і в 1974 році відкрито музей. 

Шаллабург широко відомий як місце проведення регулярних культурно-історичних та археологічних виставок. Багаті історичні інтер'єри замку Шаллабург є ідеальним місцем для щорічних виставок з історії культури, етнографії, сучасної історії. На них можна побачити велику різноманітність історичних артефактів, що належали колись різним цивілізаціям, аж до стародавніх єгиптян і монгольських завойовників. Крім того, в числі постійних замкових колекцій числиться особлива приватна колекція іграшок, яка, до речі, є найбільшою на території країни.

Особливе місце відведено демонстрації матеріалу присвяченого підписанню угоди 1955 року щодо незалежності Австрії, та її розвитку у повоєнні роки. Часто виставки супроводжуються освітніми програмами для дітей і підлітків. 

Усім гостям замку, неодмінно варто заглянути в його чарівні сади, де виростають старі унікальні сорти троянд, декоративні рослини і чагарники, і чудовий яблуневий сад, гармонійно підкреслює приналежність комплексу до епохи Ренесансу. Зелений оазис площею більше 6500 квадратних метрів з плодовими деревами і квітами розрахований для відпочинку всієї сім'ї на свіжому повітрі.       Сад отримав свій нинішній вигляд в 1973/74 роках в рамках проекту з боку Шенбруннської школи садового дизайну. Сад був розроблений, як модель відновленого саду в стилі Ренесанс. Вісім прямокутних відсіків, симетрично розташованих навколо центральної осі, розділили на високому рівні 6000 квадратних метрів площі. Чотири ділянки висаджені живими візерунками, дві ділянки засаджені кількома декоративними деревами, і на двох, посаджені в суворій симетрії в кілька рядів, плодові дерева. Місцеві та екзотичні рослини були поміщені вздовж навколишніх стін. Під керівництвом ландшафтного архітектора Крістіана Вінклера, в останні роки сад був дещо оновлений і встановлена автоматична система поливу.

Тисячі дзвіночків віщують прихід весни, чагарники та однорічні квіти надають саду блиску до пізньої осені. Історичні кучеряві троянди і клематиси повернуті обличчям до сонця. Чагарники й трави розміщені в тіні під фруктовими і декоративними деревами.

Schallaburg 1 3382 Österreich. Координати: 48.189031, 15.354794

Доїхати можна автобусами 7740, 1462 з Автостанції Мелька на Форплац (MelkBahnhof (Vorplatz)). Детальніше - http://fahrplan.oebb.at/bin/query.exe/en

 Розклад роботи: 

з кінця березня до початку листопада (точні дати уточнюйте на сайті)

понеділок-п’ятниця: 9:00 - 17:00;

субота, неділя, святкові дні: 9:00 - 18:00

Ціни квитків:

дорослий - €10,00;

учнівський з дійсним посвідченням - €3,50;

Сімейний квиток - €18,00.

 

 

Відень, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.