Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Мінорітенкірхе

Minoritenkirche.

У цій церкві знаходиться шедевр, заради якого відвідати її не те що варто – просто необхідно! Мова йде про мозаїчну копію знаменитлої фрески Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», оригінал якої знаходиться у міланському монастирі Санта-Марія-делла-Граціє. До нашого часу оригінал дійшов в жалюгідному стані, а от мозаїка роботи Джакомо Рафаеллі, навпаки, чудово збереглася.

Пам'ятки Австрії. Відень. Карлскірхе

 Karlskirche

У цій церкві переплелося стільки архітектурнмх стилів та впливів, починаючи від античного та закінчуючи арабським, що здається, ніби у камінні застиг різномовний хор, котрий благає Бога про порятунок від чуми. Адже церква була побудована в 1716-1737 роках за наказом імператора Карла VI, як подяка за позбавлення Австрії від епідемії чуми. Храм освячений на честь Карла Борромео, святого покровителя імператора і захисника від чуми.

Пам'ятки Австрії. Відень. Імператорський палац Гофбург

Гофбург, загальною площею більше 250000 м² - розбудований безсистемно протягом століть, є однією з найбільших світських будівель в Європі та вражаючим пам'ятником історії Австрії. Вбудований в систему міських середньовічних укріплень, він був оплотом Австрійської імперії і служив для проживання родини Габсбургів до моменту падіння австро-угорської монархії в 1918 році. Сьогодні палац належить Австрійській Республіці, у його приміщеннях знаходяться кілька чільних політичних, в тому числі резиденція президента Австрії (у Крилі Леопольда), і культурних установ.

Пам'ятки Австрії. Відень. Церква Святого Петра

 

Peterskirche

Найперша церква Святого Петра (від якої нічого не залишилося на сьогоднішній день) була побудована в другій половині ІV століття, на місці, де розташовується нинішня церква. Вона з'явилася шляхом перетворення казарм римського табору поселення Віндобона в однонефні зали базиліки церкви. Ця церква була найстаршою парафіяльною церквою Відня.

Пам'ятки Австрії. Відень. Музей історії мистецтв

Kunsthistorisches Museum

Музей історії мистецтв, як і його брат-близнюк, Природно-історичний музей, був побудований за проектом архітекторів Готфріда Земпера і Карла фон Хазенауера для розміщення імператорських колекцій. Він був відкритий в 1891 році і сьогодні належить до числа найбільших художніх музеїв світу. В його основі лежать колекції дому Габсбургів, котрі збиралися з часів середньовіччя.

Пам'ятки Австрії. Відень. Природно-історичний музей

Naturhistorisches Museum

По обидві сторони площі Марії Терезії стоять дві однакових будівлі, спроектовані архітекторами Карлом фон Хазенауером і Готфрідом Семпером. Ці будівлі були зведені під час правління Франца Йосипа I. В даний час в одній з них розташований Музей історії мистецтв, а в іншій розміщений Природно-історичний музей, де зберігається одне з найбагатших зібрань у світі.