Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Парламент Австрії

Parlament

Дивлячись на будівлю Парламенту від Рінгштрассе, в очі, насамперед, впадає вражаючий фонтан, котрий знаходиться попереду. Його відмітною особливістю є статуя Афіни Паллади, грецької богині мудрості, стратегії, війни та миру. У правій руці вона тримає Ніку, богиню Перемоги, а в її лівиці знаходиться спис - обидва символи часто асоціюється з Афіною.

Відповідно до початкового плану архітектора Теофіла фон Гансена, монументальний фонтан повинен був відображати символічну статую Австрії. Але політична стриманість з урахуванням державної напруженості, котра мала місце в Дунайській монархії у1878 році, ймовірно, стали причиною зміни плану. І архітектор віддав перевагу статуї Афіни Паллади.

Статую, висотою 5,5 метрів, зводили вже в 1902 році, після смерті Гансена, але їїтворець, скульптор Карл Кундманн, суворо дотримувався планів Теофіла фон Гансена.

Алегорії "Виконавча влада " і "Законодавча влада" сидять ліворуч і праворуч від статуї. Вони підкреслюють основний принцип демократичних конституцій і верховенства закону - поділ влади між парламентом і виконавчою владою. "Законодавча влада" несе таблицю закону в руках, в той час як "Виконавча влада" володіє мечем правосуддя і терезами.

Проміжна платформа в середині великої чаші фонтану міститьперсоніфікації головних річок австрійської частини імперії - Дунаю, Інну, Ельби і Влтави. Це мало символізувати сферу парламенту, тобто всі царства і землі, представлені в Імперській Раді. Чотири крилаті дельфіни завершили фігуральну композицію фонтану.

Парадний вхід, до якого веде подвійний пандус, прикрашений серією скульптур стародавніх грецьких і римських істориків, по чотири з кожного боку, котрі нагадують політикам про їхню відповідальність за історію. У вигляді скульптур представлені (зліва направо): грецькі історики, Фукідід, Полібій, Ксенофонт, Геродот і римляни Юлій Цезар, Тацит, Тит Лівій і Саллюстій. Бічні флігелі теж прикрашені чудовою коринфською колонадою, відкриті для відвідувачів.

У Парламенті засідають Національна і Федеральна ради парламенту Австрії. Раніше у цьому будинку розміщувалась Палата представників Австро-Угорщини.

Будівля з виступаючим центральним корпусом і подвійним коринфським портиком, з двома крилами, завершеними чотирма павільйонами у формі античних храмів, справляє велике враження. Будинок збудовано у 1874—1884 рр у стилі неогрек. Архітектор Теофіл фон Гансен, котрий багато років прожив в Греції, прекрасно розбирався і любив античну архітектуру. В Афінах ним були побудовані будівлі Академії наук та Національної бібліотеки. Згідно з задумом архітектора при створенні будівлі парламенту використовувалися будівельні матеріали, що надходили з усіх регіонів, котрі входили до складу Австро-Угорської імперії.

Не зважаючи на великі руйнування під час Другої світової війни, він був повністю відновлений у 1955-56 роках.

Будинок парламенту займає площу понад 13 500 м². Він містить понад 100 кімнат, найважливішими з яких є палати Національної Ради, Федеральної Ради, і колишньої імперської Палати представників (нім. Abgeordnetenhaus). В будинку також знаходяться чисельні переговорні кімнати, бібліотеки, лобі.

Індивідуальні відвідувачі, які беруть участь у громадських екскурсіях не потребують попереднього запису. Квитки купуються в Центрі Відвідувачів до початку екскурсії. Вхід під відреставрованим пандусом.

Мови: німецька та англійська. Тривалість близько 55 хвилин

Парламентська Адміністрація залишає за собою право анулювати тури в короткі терміни, якщо цього вимагають парламентські справи.

Doktor-Karl-Renner-Ring 3 1010 Wien, Österreich. Координати: 48.207901, 16.359909.

Найближча станція метро – Volkstheater ліній U2, U3.

Розклад роботи

·         вересень – середина липня: пн – пт, початок екскурсій 11.00, 14.00, 15.00, 16.00, субота: 11.00 - 16.00,  щогодини;

·         середина липня – серпень: пн – сб, 11.00 – 16.00, щогодини.