Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Церква Святого Петра

 

Peterskirche

Найперша церква Святого Петра (від якої нічого не залишилося на сьогоднішній день) була побудована в другій половині ІV століття, на місці, де розташовується нинішня церква. Вона з'явилася шляхом перетворення казарм римського табору поселення Віндобона в однонефні зали базиліки церкви. Ця церква була найстаршою парафіяльною церквою Відня.

Середньовічна будівля була римським відновленням першої церкви і була виконана в готичному стилі. Є версія, що церква була закладена Карлом Великим в 792 році, проте точних доказів цьому немає. Перша згадка цієї церкви відноситься до 1137року. Будівля була прямокутною і складалася з трьох поверхів. Середньовічна церква мала три вівтарі, з апсидою на півдні замість стандартного розташування на сході. Ця незвичайна особливість викликала багато дискусій серед експертів, і є підозра, що під церкву були пристосовані світські будівлі. Церква розташовувалася в оточенні магазинів; в сусідній будівлі розміщувалася Stadtguardia, попередник сучасної поліції.

До кінця ХІІ сторіччя церква стала частиною шотландського абатства. У 1661 році церква згоріла, проте був зроблений тільки тимчасовий ремонт. Рішення про будівництво нової церкви було прийнято в 1676 році з приходом Братства Святої Трійці, членом якого був імператор Леопольд I.

У 1701 році з ініціативи імператора Леопольда I почалося будівництво нової будівлі церкви. Планування і будівництво фундаменту нової церкви Святого Петра було зроблено Габріелем Монтані.

Потім за проектом Лукаса фон Гильдебрандта була побудована центральна будівля за аналогією церкви Св. Петра в Римі. До 1733 року з боків центральної будівлі були зведені дві похилі вежі, Андреа Альтомонте створив портальну прибудову.

Сама будівля церкви незвичайної овальної форми, а купол пофарбований у цікавий смарагдовий колір. Для порівняно невеликої будівлі, всередині храм розкішно прикрашений фресками, скульптурами і позолоченою ліпниною, над якими працювали відомі художники і скульптори того часу. Головний вівтар розписаний Мартіно Альтомонте, там зображено зцілення кульгавого Святими апостолами Петром та Іваном. Є також бічні вівтарі, балкони, над входом один із найчудовіших органів Австрії, імператорський герб над тріумфальною аркою, а вгорі дивовижний купол, прикрашений фресками Й. М. Роттмайра.

Церква Св. Петра присвячена Пресвятій Трійці, тому вона вся всіяна зображеннями і символами головного таїнства католицької віри. Також на вівтарі, на фресках під куполом, на бічних вівтарях можна побачити прекрасні зображення Діви Марії. У церкві знаходиться скляна труна, в якій зберігаються останки Святого Бенедикта. За храмом розташований пам'ятник Карлу Великому роботи Р. Вейрса.

Petersplatz, Wien, Österreich. Координати: 48.209249, 16.369658.

Їхати метро лінії U1, U3 до станції Stephansplatz.