Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Природно-історичний музей

Naturhistorisches Museum

По обидві сторони площі Марії Терезії стоять дві однакових будівлі, спроектовані архітекторами Карлом фон Хазенауером і Готфрідом Семпером. Ці будівлі були зведені під час правління Франца Йосипа I. В даний час в одній з них розташований Музей історії мистецтв, а в іншій розміщений Природно-історичний музей, де зберігається одне з найбагатших зібрань у світі.

На площі між будівлями музеїв варто оглянути вражаючий 20-метровий пам'ятник Марії Терезії роботи скульптора Каспара фон Цумбуша. У руках велика імператриця тримає Прагматичну санкцію, відповідно до якої жінки отримали право вступати на престол. Навколо неї зображені придворні.

Більшість експонатів з представлених у Природно-історичному музеї, належали чоловікові Марії Терезії - Францу Стефану Лотаринзькому. Під дахом цього музею, що знаходиться поблизу Хофбургу, ви познайомитеся з історією життя на землі, починаючи з комах, дорогоцінних каменів і мінералів і закінчуючи птерозаврами. Численні опудала тварин, як уже вимерлих видів, так і тих, що перебувають під загрозою вимирання, надають колекції незмірну цінність.

Постійна колекція, що складається з археологічного та антропологічного відділів, займає перші два поверхи будівлі. Серед експонатів є макети вимерлих тварин, а також одна з найзнаменитіших колекцій дорогоцінних самоцвітів. Зал дорогоцінних каменів у прямому сенсі цього слова блищить в світлі величезного топазу вагою 117 кг, а також ювелірних прикрас Марії Терезії.

 

Найвідомішою частиною зібрання є археологічні знахідки з Халльштадту, що датуються залізним віком. Не менш цінна і кам'яна статуетка Венери Віллендорфської, створена 24000 років тому, засвідчуючи тим самим про початок нашої культури з тих давніх часів. До кульмінації екскурсії по музею, крім цієї доісторичної фігури з каменю, названої на честь місця її знаходження в долині Вахау, можна зарахувати також зліпок скелета динозавра диплодока.

Багато виставок Природно-історичного музею розраховані на школярів. Присвячена динозаврам експозиція була показана мало не у всіх країнах світу. Це було пов'язано з бумом, який справив «Парк юрського періоду». У палеонтологічній секції музею можна побачити кілька повних кістяків динозаврів. У новому залі ящерів, відкритому в 2011 році, поряд зі скелетами і останками гігантських стародавніх тварин, відвідувачі побачать величезного аллозавра, який вміє рухатися і страхітливо гарчати. Модель була розроблена для природно-історичного музею у відповідності з новітніми науковими дослідженнями. Перша в світі модель «жахливого птаха» сімейства фороракосових в натуральну величину і нові експонати черепа динозавра - носорога доповнюють вражаючу постійну виставку.

Під час екскурсії на даху музею відвідувачі можуть насолоджуватися унікальною панорамою старої частини Відня.

З листопада 2012 року відвідувачі можуть помилуватися найбільшою і найстаршою колекцією метеоритів в світі, розміщеною в знову відкритому залі метеоритів. Тут можна побачити 1100 камінців, що «впали з неба». А за допомогою моделюючого пристрою можна на екрані спроектувати удар при падінні метеорита в 3D - зображенні. 

Maria-Theresien-Platz, 1010 Wien, Österreich. Координати: 48.204291, 16.359254. Станція метро  Volkstheater, лінії U2, U3. Підземний паркінг Музейного кварталу: Museumsplatz 1 1070 Wien, Österreich. Відчинений щодня, 24 години на добу.

Розклад роботи та вартість квитків уточнюйте, будь-ласка, на сайті музею.

 

 

Відень, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.