Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Будинок-музей Моцарта

Mozarthaus

На вулиці Домгассе №5 знаходиться єдина з дюжини віденських квартир Моцарта, яка збереглася до сьогоднішнього дня. У нинішньому «Будинку Моцарта» композитор проживав з 1784 по 1787 роки. Його резиденція на другому поверсі досить-таки розкішна: з чотирма кімнатами, двома кабінетами і кухнею, адже протягом усього свого життя він відчував схильність до показної розкоші, елегантне вбрання і взуття з пряжками були просто необхідністю! Вольфганг Амадей провів тут, мабуть, свої найщасливіші роки. У всякому разі, в жодній іншій квартирі він не жив так довго, як тут.

У цей час Моцарт відомий, насамперед, як прославлений композитор, має блискуче коло друзів і отримує численні запрошення виступати з концертами в кращих будинках місцевого дворянства. І тут, на вулиці Домгассе, він створює деякі зі своїх кращих композицій, у тому числі, мабуть, найцікавішу оперу, «Весілля Фігаро».

З дня 250-річного ювілею Моцарта, 27 січня 2006 року, музей Будинок Моцарта займає в цілому шість поверхів - зі збереженою в оригінальному вигляді квартирою Моцарта на другому поверсі. На площі 1000 м ² відвідувач поринає у світ Моцарта: з його незвичайною геніальністю і креативністю, його сім'єю, друзями і суперниками у Відні епохи пізнього бароко. Познайомтеся з незвичайною особистістю Моцарта - вам гарантовані чудові враження!

 

Тематичні виставки: Сальєрі і Глюк.

Антоніо Сальєрі (1750-1825 рр..) Аж ніяк не був ворогом Моцарта, як це прийнято вважати. Навпаки, придворний капельмейстер і вчитель Шуберта та Бетховена дуже цінував Моцарта. Це історичний факт, який підтверджується документами, котрі можна побачити на виставці на четвертому поверсі музею. Сальєрі також був хорошим другом Крістофа Віллібальда Глюка (1714-1787 рр..), чий 300-річний ювілей святкується в 2014 році. Композитор епохи бароко багато років жив у Відні і помер теж тут. Він також вважається реформатором опери, зробив великий вплив на творчість Моцарта, котрий дуже ним захоплювався. На третьому поверсі віденського Будинку Моцарта творчості Глюка присвячена невелика виставка.

Domgasse 5, 1010 Wien, Österreich. Координати: 48.208123, 16.374867.

Їхати метро U1, U3  до станції Stephansplatz.

 

Розклад роботи.

Щодня 10.00 – 19.00 вхід до 18.30.

Вартість квитків.

Дорослі €10, пільгові €8, групи €7, діти до 14 років €3.

Сімейний квиток (2 дорослих + до 3 дітей) €20.

Аудіогід для дорослих (на 11 мовах) і дітей (на 8 мовах) включені у вартість.

 

 

Відень, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.