Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Нова Ратуша

Neues Rathaus

14 червня 1873 року в присутності імператора у фундамент Віденської ратуші був закладений перший камінь і через 10 років, в 1883 році, будівництво було повністю завершено. Перед мером Цаєтаном Фелдером був вибір з 64 проектів архітекторів з Австрії, Бельгії, Німеччини, Франції та Італії. У 1868 році виграв тендер проект Фрідріха Шмідта.

Цаєтан Фелдер на момент відкриття ратуші був уже на пенсії, і мер Едуард Уль «забув» запросити колишнього мера для участі в церемонії. Це образило Фелдера так, що він ніяк не хотів увійти в будівлю. Але сказав, що він проїжджатиме повз ратушу кожен день в екіпажі, щоб милуватися роботою.

Спочатку нову ратушу збиралися звести навпроти міського парку, проте врешті-решт під неї було виділено частину площі Гласіс в Йозефштадті, що використовувалася для проведення парадів.

Для нової ратуші, як і для багатьох будівель, побудованих в цей час на прокладеній замість міської стіни вулиці Рінгштрассе, був обраний еклектичний стиль. Фасад будівлі являє собою чудовий екземпляр світської споруди у неоготичному стилі. Зовнішній вигляд виконаний у традиціях фламандських готичних ратуш, натякаючи на середньовічні міські свободи. Ратуша має три вежі: центральну, висотою 105 метрів і дві менші (61 метр). Сім дворів ратуші надають будівлі вигляд барочного палацу. Із цих семи внутрішніх дворів найбільший - аркадний двір, в якому проводяться концерти Віденського річного музичного фестивалю.

У будівлі знаходиться 1575 приміщень, у тому числі службові приміщення бургомістра міста і муніципалітету, а також парадний зал, прикрашений скульптурами відомих городян, в який можна потрапити парадними сходами. Зал і прилеглі приміщення використовуються для проведення різних заходів, яких налічується близько 800 на рік: всілякі виставки, концерти, і, звичайно ж, бали. Особливо пишним серед останніх є бал Конкордія, котрий влаштовується тут щоліта.

У двоповерховому залі засідань Общинної ради та (одночасно) Ландтагу сильне враження справляє люстра, що датується 1873 роком (вага - 3,2 тонни, 254 лампи), позолочена дерев'яна стеля і 25-метровий фриз з фресками, що зображають найбільш важливі події в історії Відня.

Щорічно на площі перед ратушею встановлюється головна різдвяна ялинка Відня, і проводиться традиційний різдвяний ярмарок.

Ратуша багато прикрашена скульптурами, на інших будівлях на Рингштрассе такої великої кількості скульптур немає. Біля вершини центральної вежі знаходиться оглядовий майданчик, на який можна потрапити за допомогою 256 сходинок. З вежі відкривається прекрасна панорама міста. А на верхівці вежі встановлена залізна скульптура хранителя ратуші – «Ратхаусмана» (Rathausmann) висотою 3,5 м в парадних обладунках прапороносця армії імператора Максиміліана I.

У 1896 році на площі за будівлею Віденської ратуші було встановлено пам'ятник архітектору ратуші Фрідріху Шмідту роботи Едмунда Хофманна фон Аспернбурга і Юліуса Дайнінгера.

Поряд з Віденською ратушею розбитий прекрасний парк в англійському стилі, розпланований садовим експертом Рудольфом Зібеком. Посадка зелених насаджень була розпочата в 1872 році, а в 1873-му відбулася урочиста церемонія відкриття. У парку розміщено безліч скульптур, фонтанів і чудових квіткових клумб. Навіть за чагарниками і серед дерев зустрічаєш пам'ятники політикам, діячам науки і мистецтва. Через парк проходить під'їзна доріжка до ратуші, вздовж якої стоять статуї відомих особистостей, так чи інакше пов'язаних з історією міста.

 

Rathausplatz 1, 1010 Wien. Координати: 48.210583, 16.358879.

Їхати метро лінії U2 до станції Rathaus.

 

Час відвідування.

Відвідування ратуші можливо в складі організованих турів, які проводяться по понеділках, середах і п'ятницях о 13:00.

 

 

 

Відень, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.