Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Штирія. Грац. Мавзолей імператора Фердинанда II

 

Das Mausoleum Kaiser Ferdinand II

Це фамільна спочивальня імператорської сім'ї, яку імператор наказав побудувати в 1614 році. Сам імператор помер через 4 роки після початку будівництва споруди. І був там похований, як справедливо підмітили історики в «могилі, що наскрізь продувалася», бо будівництво було ще не завершено. Довів до кінця розпочату імператором Фердинандом II справу його онук Леопольд I в кінці XVII століття.

Крім імператора там спочивають його перша дружина, один з синів і останки матері імператора, Марії Баварської. Її гарна скинія з червоного мармуру стоїть у центрі сховища. Місце спочинку ініціатора мавзолею відмічено всього лише написом на простій плиті з каменю.

Сама споруда вважається не класичним стилем бароко, а його відгалуженням під назвою австрійський моньеризм. Керував проектом італійський живописець і архітектор Джованні П'єтро де Поміса, виходячи з цього, в архітектурі і присутня італійська атмосфера, а в деяких деталях для досвідченого ока вона особливо помітна.

Сам інтер'єр був придуманий австрійським архітектором фон Ерла. У цей час почався "модернізм" австрійської класичної архітектури. Самі того не підозрюючи, архітектори початку ХVІІ століття скористалися традиційним стилем Індії, в спочивальні була використана ярусність з великою кількістю різноманітних скульптур, що зображують діяльність Фердинанда. Прохід був дуже вузький, з великою кількістю напівколон, вони були виконані в коринфському стилі. Напівколони і скульптури дуже гармонійно вписуються в ансамбль мавзолею.

Мавзолей включає в себе ще й церкву Святої Катерини, яку теж розпорядився побудувати Фердинанд II на місці попередньої релігійної споруди XIII століття. Примикає до мавзолею Кафедральний собор, а поряд знаходиться замок Бург. Комплекс розташований в історичному центрі міста Грац і входить в так звану «корону міста » (Stadtkrone). Він дійсно не тільки історично, але і візуально коронує місто.

Burggasse 2, 8010 Graz, Österreich. Координати: 47.071804, 15.443041.

Час роботи.

щодня   10.30 - 12.30, 13.30 - 16.00.  

Ціни квитків.

Дорослі € 6, пенсіонери € 4, діти / учні / студенти: € 2.

 

 

Штирія, Грац, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.