Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Штирія. Грац. Арсенал

Landeszeughaus

Протягом всієї історії Австрії, Грац завжди був форпостом імперії. Займаючи найважливіше стратегічне положення, Грац став бастіоном для битв з турками майже на два століття. Тому Арсенал Граца без діла не пустував. Як і у всьому світі - будівля будувалася для зберігання озброєння, амуніції та обладунків.

Роботи з укріплення південно-східного кордону, в сьогоднішній Хорватії, почалися наприкінці ХVІ століття. У зв'язку з "Довгою Османською війною" 1593-1606 років, неодноразовими набігами угорських повстанців і загрози з боку Трансильванії, виникла значна потреба в постачанні озброєння в район Граца. В результаті, в Штирії представники держави вирішили побудувати свій власний арсенал.

Початкові спроби створити Арсенал можна віднести до кінця ХV століття. Найстаріші дати інвентаризації збереглися від 1557 року, куди вже включено 19 400 одиниць зброї. У 1567 році імператором був у Арсенал Граца призначений опікуватися зброєю та обладунками регіональний зброяр. Після смерті імператора Фердинанда I в 1564 році, імперія Габсбургів була поділена між його синами, після чого ерцгерцог Карл II Внутрішньої Австрії (Серцезем’я Габсбургів) оселився в місті Грац. Тепер, коли Грац став містом правителя, йому знадобився більш надійний захист. Міські укріплення були посилені і запаси зброї були збільшені.

Сучасна будівля Арсеналу була побудована між 1642-1644 роками за проектом архітектора Антоніо Соларі. На декількох поверхах зберігалося і містилося в справному стані озброюєння для, приблизно, 16 000 чоловік.

Імператриця Марія Терезія у 1749 році видала указ про скасування всіх військових форпостів, оскільки війна з турками була закінчена і потреба в Арсеналі відпала, проте аристократи Штирії наполягали, що Арсенал має дня них матеріальну і сентиментальну цінність, а тому повиннен бути збережений як пам'ятник минулого Штирії. Їх клопотання було задоволене.

На сьогоднішній день Арсенал - це великий музей, в якому зберігається трьохсотлітня історія зброї. Зброя і обладунки були зняті зі своїх початкових місць і перетворився на предмети мистецтва.

Після виведення з експлуатації, будівля була декорована в стилі пізнього бароко. На воротах встановлені статуї Мінерви і Марса - богів війни. 

В Арсеналі чотири поверхи, перший з яких присвячений важким рушницям, кремінним пістолетам і гвинтівкам. Тут також можна побачити польові та морські палубні гармати. На другому поверсі експонується озброєння кавалерії і інфантерії, а також безліч пістолетів. На третьому поверсі можна оглянути зброю аристократії, турнірне озброєння і бойові обладунки. На четвертому поверсі представлені музичні інструменти військових оркестрів.

Herrengasse 16 8010 Graz. Координати: 47.069762, 15.438565

Розклад роботи:

·         квітень – жовтень: понеділок,  середа - неділя: 10.00 – 17.00.

·         листопад – березень: відвідування тільки в складі екскурсії.

Ціни квитків.

·         дорослі €8,00;

·         школярі, учні, студенти до 27 років, €3,00;

·         сімейний квиток (2 дорослих і діти до 14 років) €16,00;

·         діти до 6 років безкоштовно.