Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Бургенланд. Каменеломня у містечку Санкт-Маргаретен

Römersteinbruch St. Margarethen

Ця каменоломня є найстарішою в Європі. Ще в 2000 років тому вапняк з цього кар'єра використовували для будівництва римського міста Carnuntum, а з ХVІ сторіччя каменеломня досягає державного значення. З цього часу кар'єр належить гілці родини Естергазі. Піщаник, що тут видобувається, використовувався серед іншого і для будівництва віденського кафедрального собору Святого Стефана, а також для найважливіших споруд на вулиці Рінгштрассе у Відні. З 2001 р. каменеломня Санкт-Маргаретен внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 1959 р. тут було проведено перший європейський симпозіум скульпторів. Численні скульптури з каменю, виготовлені умільцями з усього світу за останні кілька десятиліть, створюють унікальні оформлення території навколо каменоломні.

У кар'єрі у вільному доступі для відвідувачів знаходяться близько 150 000 м ². Тут розміщені інформаційні щити про різні гірські породи і скам'янілості, які демонструються у виставковому залі. Вони включають хребці та кістки китів, зуби акул, залишки риб, молюсків. 

Між "відкриттям" каменоломні в якості унікального місця для проведення оперного фестивалю, котре було зроблене художнім керівником Вольфгангом Вернером в 1997 р., і масивним розширенням цієї природної арени лежить десятирічний шлях до успіху. Сьогодні, кар'єр в Санкт-Маргаретені є однією з найкрасивіших і величних арен під відкритим небом в Європі, що за допомогою приватного фонду  сім'ї Естергазі  з 2006 року всебічно розває свій фестиваль.

В даний час для перегляду виступів на цій унікальній сцені сюди щорічно приїжджає близько 220 тисяч відвідувачів.

Römersteinbruch 3, 7062 Sankt Margarethen im Burgenland, Österreich. Координати: 47.801359, 16.633.

Каменоломню можна подивитися тільки в ході екскурсії.

Розклад роботи та вартість квитків уточнюйте, будь-ласка, на сайті. Щороку вони змінюються.