Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Польщі. Величка. Соляна копальня

Kopalnia Soli Wieliczka

Це єдиний у світі гірничопромисловий об'єкт, що працює без перерви від середньовіччя до наших днів. Приміщення цієї копальні (штольні, спуски, експлуатаційні камери, озера, шахти, шурфи) загальною довжиною близько 300 кілометрів, розташовані на 9 рівнях, та досягають глибини 327 метрів, демонструють всі етапи розвитку гірської техніки в кожній історичній епосі. У 1978 році копальня була занесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пам'ятки Польщі. Краків. Музей Чарторийських

Muzeum Książąt Czartoryskich

Цей музей був створений завдяки патріотичним устремлінням польської еліти після остаточного поглинання Польщі Російською імперією в кінці ХVIII століття. Перші експонати колекції, мета якої полягала у збереженні і передачі майбутнім поколінням відомостей про історію Речі Посполитої, її королів, великих полководців і членів знатних родин, були зібрані в маєтку князів у Пулавах, в спеціально побудованому для цього будинку.

Пам'ятки Польщі. Краків. Барбакан, Флоріанська брама та залишки міських стін

Barbakan Krakowski

Це остання фортифікаційна споруда середньовічного Кракова, котра завершила фортифікаційну схему міста з подвійним рядом стін, кількома вежами та Вавельським замком. Барбакан будувався в 1498-1499 роках, коли посилилася загроза турецького вторгнення. Він служив для захисту Флоріанських воріт міста, з якими з'єднувався критим проходом та підземним ходом.

Пам'ятки Польщі. Краків. Ринковий майдан

Rynek Glowny

З площею 40000 м², Краківський Ринковий майдан був одним з найбільших ринків середньовічної Європи. Майдан облаштували у ХІІІ столітті за планом, згідно з яким центром міста Кракова повинен був стати Ринковий майдан, від якого в різні боки розходилися б по три прямі вулиці, ділячи місто, таким чином, на квадрати кварталів.

Пам'ятки Польщі. Краків. Катедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії

Або Маріацька базиліка.

Kościół Mariacki

У цьому костелі знаходиться один з найбільших готичних вівтарів середньовічної Європи, котрий створювався протягом 12 років. Вартість цього шедевру дорівнювала річному бюджету середньовічного Кракова. Одна з веж костелу у середньовіччі служила сторожовою вежою Кракова, з котрої щодня сповіщали про відкриття та закриття міських воріт.

Пам'ятки Польщі. Краків. Сукеннице

Sukiennice

Спочатку тут були примітивні кам'яні комори з вулицею посередині, куди приїжджали на ніч купці зі своїм крамом. Виходи закривали гратами, забезпечуючи таким чином безпеку приїжджим купцям та їхньому краму. Комори з'явилися на Ринковому майдані як один з елементів заснування міста за магдебурзьким правом. Невдовзі два ряди комор перекрили спільним дахом, утворивши ніби єдину споруду.