Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Польщі. Краків. Домініканський костел святої Трійці

Kościół Dominikanów Świętej Trójcy

Костел Святої Трійці, або Домініканський костел – одна з найбільших готичних базилік Кракова. Костел належить ордену Домініканців, котрий був заснований на початку XIII століття Св. Домініком та був вельми ортодоксальним, користувався довірою Папи та тримав у своїх руках інквізицію.

Нинішній будівлі костелу на цьому місці передувала дерев'яна церква, також присвячена Св.Трійці. А після того, як на запрошення Краківського єпископа в 1222 році у місто прийшли домініканці (напевно, після цього авторитет єпископа завдяки інквізиції у місті неабияк виріс), історія церкви Св. Трійці почала розвиватися значно динамічніше. А єпископ переніс свою кафедру у Маріацький костел.

Власне, Домініканський костел Св. Трійці побудували у другій половині XIII століття. Після декількох перебудов до середини ХV століття він перетворився у чудову готичну будівлю, яку ми бачимо нині. До костелу були добудовані кілька похоронних каплиць, які самі є видатними творами барокового і ренесансного мистецтва з розкішним оздобленням. Особливо виділяються маньеритська каплиця роду Мишковських в першій ніші південної нави і барокова каплиця роду Збараських на західному боці північної нави.

Одна з найцікавіших каплиць костелу – каплиця Св.Яцека – святого домініканця першої половини XIII століття. Каплиця знаходиться ніби на другому поверсі. Її побудували ще в ХV столітті, а потім перебудували у XVIII столітті. Перед каплицею на стіні висять два гігантські полотна італійського художника Томаса Долабеллі, придворного художника королів династії Ваза. Це картини «Диво в Кані Галілейській» та «Таємна вечеря».

За свою історію костел кілька разів страждав від пожеж. Остання велика пожежа трапилася в 1850 році. Тоді згоріла більшість елементів дерев’яного оздоблення, але їх швидко реставрували.

Stolarska 12, Kraków. Координати: 50.059371, 19.938774