Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чернігова. Історичний музей

У 1896 році до Чернігівської губернської земської управи надійшла заява Василя Тарновського-молодшого, відомого громадського діяча, благодійника і збирача українських старожитностей (1838–1899): «Составленный мною в течение всей моей жизни музей местных древностей я желал бы, для верного сохранения их, передать в собственность и заведование Черниговскому губернскому земству с тем, чтобы он…был открыт для обозрения его публикой». На основі його колекції у 1902 р. у спеціально збудованому приміщенні був відкритий Музей українських старожитностей В.В. Тарновського.

Крім нього, на початку ХХ століття у Чернігові працювали ще три музейні заклади: єпархіальне древлєсховище, етнографічний і поміщицького побуту та мистецтва.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського – один із найстаріших, найбагатших музеїв України. Його зібрання нараховує понад 200 тисяч пам’яток матеріальної і духовної культури.

У 1923 році п’ять чернігівських музеїв об’єдналися у Чернігівський Державний музей. У 1925 році об’єднаному музею виділили будинок колишнього Селянського банку (нині – бібліотека імені В.Г. Короленка). Після утворення Чернігівської області (жовтень 1932 р.) у цьому приміщенні розмістився обласний комітет КП(б)У. А музей у 1933 році переїхав на Чернігівський Дитинець – у будинок чоловічої гімназії.

У 1933 р. із музею вилучили Шевченківську колекцію Василя Тарновського (нині окремі предмети зберігаються в Інституті літератури НАН України і Національному музеї Тараса Шевченка).

З початком Другої світової війни частина музейного зібрання була евакуйована до Уфи і Оренбурга. Будинок музею, в який влучила бомба, дуже постраждав через пожежу. У грудні 1943 року після звільнення Чернігова музей відновив свою діяльність у приміщенні Музею українських старожитностей.

У другій половині 1970-х років музей повернувся до будинку колишньої чоловічої гімназії, у своє довоєнне приміщення.

На правах відділу у 1986 році Чернігівському історичному музеєві було передано музей бойової слави, побудований за ініціативи ветеранів і громадськості міста (з 1992 р. – військово-історичний відділ музею). Військово-історичний музей: м. Чернігів (Міський сад), вул. Шевченка 55а.

У 1989 р. виник Чернігівський обласний археологічний центр.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1991 року музеєві повернуте ім’я В.В. Тарновського.

вул. Горького, 4, Чернігів. Координати:  51.48916, 31.307328

Розклад роботи:

Понеділок – неділя, 9.00 – 16.30, четвер – вихідний

Військово-історичний музей:

Середа – неділя, 9.00–16.30, понеділок, вівторок – вихідні

Ціни квитків:

Дорослі 18 грн. Учні та студенти 11 грн.

 

 

Чернігів, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Чернігівській області, поїздки, подорожі, тури Україною, самостійні поїздки.

Останні додані пам'ятки