Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Греції. Печера Перама

Σπήλαιο του Περάματος

У цій печері вперше були виявлені останки та зуби рідкісного печерного ведмедя. А різноманітність сталактитів і сталагмітів у природному оздобленні печери примушує затамовувати подих, поки очі надивляються. Потрапивши сюди, ніби поринаєш у міфічний світ , краса цього місця зачаровує душу і наповнює фотоапарат з шаленою швидкістю!

Це чудовий, таємничий, інший світ. Печера Перама, віком півтора мільйони років,  була виявлена лише в 1940 році, коли місцеві жителі використовували її як укриття під час італійських бомбардувань, а її вивчення почалося в 1956 році.

Температура повітря всередині печери постійна і становить + 17°C, а температура води - + 14°C. Туристичний маршрут становить близько 1,5 км, 45 хвилин.

 Найцікавіші зали печери.

У «Першій залі» знаходяться величезні , як дерева, колони. Вузький коридор, котрий знаходиться далі – «Катакомби». Тут відчуття таємниці настільки сильне, що викликає благоговіння. Піднімаючись сходами, переходимо у «Королівський палац».  У правій частині «Королівського палацу» знаходиться «Хрест» - унікальне природне утворення, що формується як роздвоєний сталагміт. Колись сталактит відломився, впав та застряг між двома піками сталагміту. А краплі все капали і продовжили розвиток сталагміту, створюючи прекрасний хрест. У «Палаті гліцинії» на стелі висить тисячі булавоподібних, ніби квіти гліцинії, сталактитів. Зала «Платанос» і зала «Свічок». Це дві паралельні зали. У правій залі «Платанос» знаходиться колона, що схожа на стовбур дерева зі сталактитами, які нагадують листя. Ліва зала «Свічок» називається через сталагміт у формі свічки в центрі кам'яної чаші.

У залі «Озеро з лататтям» чисті білі колонни підтримують стелю і кам'яні квіти, ніби «латаття», яке випливає з води. В кінці зали «Озеро з лататтям» на всю ширину розміщується «Храм». Пройшовши між чудовими послідовними стовпцями сталактитів і сталагмітів підходимо до «Вівтаря», котрий знаходиться у найвищій частині зали та вражає своїми різноманітними кольорами і прикрасними формами. Остання зала перед виходом – «Скеля Неба». Це останнє приміщення перед штучно пробуреним виходом з печери, котрий веде на пагорб Гориця, звідки відкривається прекрасний вид на околиці.

 

Πέραμα, Ιωάννινα, Ελλάδα. Perama, Ioannina, Hellas. Координати: 39.694932, 20.846760.

Розклад роботи.

·         жовтень – травень  9.00 – 17.00;

·         червень – вересень  9.00 – 19.00.

Ціна квитків - €7,00.

 

 

 

Афіни, Греція, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Греції, природні пам’ятки, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.