Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Греції. Метеори. Монастир Святого Миколая Анапавсаса

Μονής Αγίου Νικολάου Anapavsasa

Друга назва монастиря – Заспокоювача. Монастир має унікальну будову - невелика площа скелі, на якій зведено монастир, змусила ченців будувати келії, храми та інші споруди на декількох рівнях.

Час заснування монастиря точно невідомий. Вважають, що перші аскети з’явились на цій маленькій та відносно низькій скелі у ХІІІ столітті, а засновником обителі був монах Никанор за прізвищем Анапавсас (Αναπαυσάς — з грецької «заспокоювач»). 

На першому рівні монастиря розташована каплиця Святого Антонія, площа її вівтаря близько 4 м², тому прийняти вона може лише одного священнослужителя.

На другому рівні — храм Святого Миколая, побудований ще у ХVI столітті, а іконописне оздоблення для нього трохи пізніше виконав видатний митець з Крита — Феофан Стрелитзас Бафа.

Необхідно зазначити, що у декорації храму використані сцени, котрі ніколи не виконувались в жодному іншому храмі світу. Це, наприклад, сцена, в якій Адам дає імена тваринам. Подібні теми були відомі у ХІІ столітті серед рукописців, але тут Феофан Стрелитзас вдало пристосовує візантійський іконопис мікрогравюр на великій поверхні.

Загалом, живопис маленького храму Святого Миколая Заспокоювача на Метеорі заклав підвалини виникнення «Критської школи», що була вираженням видатного православного художнього натхнення за часів турецького панування.

На третьому рівні знаходяться келії, стара трапезна, маленька церква Святого Іоана Предтечі та склеп, в якому зберігають мироносні мощі.

          Καστράκι, Τρίκαλα, Ελλάδα. Координати: 39.722886, 21.625184.

Час роботи монастиря:

·         зима – зачинено;

·         літо: 9.00-18.00

 

 

Інші монастирі в Метеорах:

Метеори. Монастир Мегала Метеора

Метеори. Монастир Русану або Святої Варвари

Метеори. Монастир Святої Трійці

Метеори. Монастир Святого Варлаама

Метеори. Монастир Святого Стефана

 

 

Фессалія, Греція, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Греції, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.