Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Греції. Озеро Пластира

Λίμνη Πλαστήρα.

Розташоване на висоті 750 метрів в горах Фессалії, одне з найвищих у Європі, озеро з пейзажем,що перехоплює подих - популярний напрямок серед любителів природи, які приїжджають сюди для катання на велосипедах, веслування на каное, спуску на плотах, верхової їзди, або навіть медового місяця. Це штучно сформоване водосховище, яке отримує воду від річки Тавропос.

Озеро Пластира (офіційна назва Тавропос) - це штучне озеро, створене для постачання водою гідроелектростанції Тавропос і поселення Кардіці. 

Водосховище Тавропос – творіння людини і природи, що стало одним з найгарніших місць в Греції, яке ідеально підходить для відпочинку в усі пори року. Це той нечастий випадок, коли втручання людини не погіршило клімат регіону, а, навпаки, - покращило, сприяючи розвитку цього району у всіх сферах життя і, особливо, в туристичній.

Нині озеро Пластира з розкиданими на його берегах традиційними селищами, мальовничими фіордами, кристально чистою водою, в якій мешкає більше 10 видів риб,  є окрасою округу Кардіца. У минулі часи тут протікала річка Тавропос, яка на півдні з'єднувалася з Ахелоос, другої за протяжністю річкою західної Греції. Сама ж місцевість називалася Неврополіс.

Приблизно в 1928 році жителю Кардіці, генералу Ніколаосу Пластірасу, котрий згодом став прем'єр-міністром Греції, прийшла ідея будівництва греблі на річці Мегдова (Тавропос) з метою зрошення фессалійської долини і виробництва електроенергії. При цьому ані сам Ніколаос Пластірас, ані група фахівців, котрі брали участь в плануванні, навіть уявити собі не могли результату цього грандіозного за своїм задумом проекту.

Будівництво греблі велося французькою компанією з 1958 по 1962 рік на гроші, які Італія виплачувала Греції  в якості військових репарацій. Після реалізації задуму Пластіраса, долина Неврополіс, перетворилася на штучне озеро, яке гармонійно вписалося в навколишній природний ландшафт, немов тут завжди глянцем виблискувало плесо серед прекрасного гірського пейзажу.

Площа озера  становить 2500 гектарів, максимальна глибина досягає 65 метрів, довжина - 14 кілометрів, ширина - 4 кілометри, довжина греблі - 220 метрів, висота - 83 метри.

Район озера Пластира вважається «раєм» для кожного любителя природи, оскільки краса цієї місцини неповторна як влітку, так і взимку. Тут можна не тільки гуляти прекрасними лісами, в яких ростуть листяні і хвойні дерева (дуби, каштани, платани, ялиці, смереки та кедри), але й зайнятися альпінізмом, рибальством, плаванням, верховою їздою, катанням на каное і велосипедах (взимку на лижах), а також поїздити на джипах-позашляховиках і навіть пополювати на кабанів.

 

Координати центральної частини озера: 39.320237, 21.743574.

Координати греблі: 39.235291, 21.746503.

 

Афіни, Греція, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Греції, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі. Природні памятки Греції.