Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Центральна синагога

 

Це найбільша синагога Європи та друга за розмірами в світі, після синагоги Еммануеля у  Нью-Йорку. Центральна синагога Будапешта займає територію площею 1200 м²  та підноситься на 44 метри вгору, вміщуючи, при цьому, одночасно близько 3000 чоловік. Будівля синагоги була побудована у 1859 році у мавритансько-візантійському стилі, котрий підкреслював східне походження євреїв.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Міст Сєчені

Széchenyi lánchíd

Цей міст є символом народження нового міста – Будапешта. Буда і Пешт з того часу складають єдине ціле не тільки політично, а й інфраструктурно. Він став першим постійним мостом через Дунай, а центральний проліт мосту, довжиною 202 метри,  на час побудови був одним з найбільших у світі. Багато води протекло з тих пір під цим прольотом, а міст все служить….

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будинок Парламенту Угорщини

Parlament

Ця будівля стала результатом памяті про минулу велич та багаторічного прагнення нації до свободи та власної держави.  В результаті будівля угорського парламенту є найбільшою в країні — вона має 691 залу, 29 сходів і 10 подвір'їв та є одним з символів Будапешта. Хоча ще 2 століття тому в угорській мові навіть не було термінів для політичних обговорень.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Собор Матяша

Matyas Templom

Свого часу ця церква була за лічені години перетворена на мечеть, аби Сулейман відсвяткував тут взяття Буди та помолився Аллаху. Після цього церква 145 років була мечеттю, а біля неї знаходилося найпівнічніше священне місце ісламу – усипальниця Гюль-Баба, члена Бекташи дервішів. А в ХІV столітті у церкві відбувалися церемонії затвердження коронованого короля, ніби друга коронація.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Рибальський бастіон

Halaszbastya

Дивлячись на Рибальський Бастіон в Будапешті, розумієш, що ця споруда більше нагадує химерну терасу, ніж фортецю, а його стіни значно відрізняються від інших будівель у Замку Буди. Так і є, Рибальський Бастіон – дуже цікаве місце в Будапешті, його стіни білі, він має багато вікон, кам'яних лавок, арок, аркад і т.п., чого не мають інші споруди замку.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будайський замок. Королівський палац

Budavári Palota. Királyi Palota

Стільки разів, скільки після руйнувань вперто відбудовувався Будайський замок, а потім знов руйнувався майже повністю в числених війнах, мабуть, не пережила жодна королівська резиденція Європи. Угорці вперто раз за разом відновлювали цей символ своєї державності, щоразу розширюючи його та додаючи нові будівлі та архітектурні елементи.