Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Будапешт

У цьому місті спорудили першу у континентальній Європі лінію метрополітену. Це місто – єдина столиця Європи, котра одночасно є курортом. Тут народився чоловік, що подарував світу, напевне, найвідомішу головоломку – Ерньо Рубик. Місто є справжньою перлиною Центральної Європи, архітектурі котрої може позаздрити не одна світова столиця. І це місто виникло всього лише ледь більше ста років тому. Такий він, Будапешт….

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Базиліка святого Іштвана

Szent István Bazilika

Базиліка названа на честь першого короля Угорщини Іштвана (Стефана). На дзвіниці цієї церкви знаходиться найбільший дзвін Угорщини, а висота базиліки дорівнює 96 метрів, що робить її разом з будівлею Парламенту найвищими історичними будівлями Будапешта. Висота Парламенту, до речі, також 96 метрів. Якесь сакральне число для угорців, напевне.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будайський замок. Королівський палац

Budavári Palota. Királyi Palota

Стільки разів, скільки після руйнувань вперто відбудовувався Будайський замок, а потім знов руйнувався майже повністю в числених війнах, мабуть, не пережила жодна королівська резиденція Європи. Угорці вперто раз за разом відновлювали цей символ своєї державності, щоразу розширюючи його та додаючи нові будівлі та архітектурні елементи.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будайський замок. Музей історії Будапешта

Budapesti Történeti Múzeum

Завдяки зростаючому почуттю державності та розвивитку середнього класу, протягом ХІХ століття в Угорщині почалося створення кількох музеїв. Першим серед цих нових інститутів був Національний музей. Музей, присвячений виключно історії Будапешта, з'явився в кінці ХІХ століття. Ядро його колекції складалася із знахідок на будівництвах, з археологічних розкопок та більш ранніх колекцій, які допомагають пролити світло на історію Будапешта.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будайський замок. Угорська Національна Галерея

Magyar Nemzeti Galéria

Угорська Національна Галерея є найбільшою громадською колекцією, котра розповідає про становлення і розвиток образотворчого мистецтва в Угорщині. Галерея була створена у 1957 році. Основою її колекції стали зібрання Нової Угорської Фотогалереї у Будапештському Музеї образотворчого мистецтва, а також угорські матеріали, що належали до художньої, нумізматичної та колекцій сучасної скульптури музею.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будинок Парламенту Угорщини

Parlament

Ця будівля стала результатом памяті про минулу велич та багаторічного прагнення нації до свободи та власної держави.  В результаті будівля угорського парламенту є найбільшою в країні — вона має 691 залу, 29 сходів і 10 подвір'їв та є одним з символів Будапешта. Хоча ще 2 століття тому в угорській мові навіть не було термінів для політичних обговорень.