Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Океанаріум-тропікаріум

Експозиція цього музею природи надзвичайно різноманітна та не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Вісім великих залів розділені тематично так, щоб якнайповніше продемонструвати флору і фауну справжніх тропіків. Буйна яскраво-зелена рослинність, екзотичні птахи, що вільно літають над головами відвідувачів, алігатори, котрі відпочивають у басейні, мавпи, що стрибають по ліанах – тут все створює враження перебування в незайманому лісі. Періодично ллє теплий дощ, змінюється освітлення – все, як у справжніх джунглях.

Спорудження океанаріуму зайняло 8 місяців, починаючи з вересня 1999 року, а 26 травня 2000 року найбільший морський акваріум в Центральній Європі, Тропікаріум-Океанаріум Будапешта, площею майже 3000 м² відкрив свої двері у будівлі торгового центру Campona , на околиці Будапешта.

Мешканці південних морів представлені тисячами яскравих рибок, котрі весело снують серед коралових заростей. Різні за кольором, розміром, формою, вони створюють строкату, динамічну картинку. Поряд знаходяться їх сусіди по морським глибинам: креветки, анемони, морські огірки і інші безхребетні і молюски.

В акваріумах з прісною водою живуть хижі піраньї, мешканці Амазонки, рідкісні риби цихліди, які вирощують своїх малюків у роті, гурамі з водойм Азії і безліч інших рідкісних видів риб. Є в океанаріумі і відкритий басейн, населений рибами, характерними для місцевої водної фауни. Це стерлядь, щука, райдужна форель, лящ, причому спостерігати за ними не менш цікаво, ніж за їх тропічними побратимами, а купивши в касі харчі, риб можна погодувати.

Особливий інтерес викликають акули і гігантські скати. Завдяки 12 метровому оглядовому коридору, котрий міститься під акулячим басейном, відвідувачі можуть спостерігати на відстані витягнутої руки за 6-ма великими тигровими і коричневими акулами, а також за незвичайним гітарним скатом з акулячим хвостом. Крім цього, скати плавають у відкритому басейні, де всі відвідувачі можуть погладити цих чудових жителів морів.

В Океанаріумі-тропікаріумі можна спостерігати, як працівники годують мешканців цього зоопарку. Це відбувається за сталим розкладом:

·         вівторок, 14.30 – каймани;

·         вереда, 14.30 – великі ящірки;

·         четвер, 14.30 – змії, 15.00 – акули;

·         щодня, мавпи і птиці – 11.00 – 12.00 та 15.00 – 16.00.

Nagytétényi út 37-43, Budapest. Координати: 47.407181, 19.016491

Розклад роботи:

·         щодня, 10.00 – 20.00;

·         каса зачиняється о 19.00.

Ціни квитків:

·         дорослі – 2500 форинтів (€8,00) ;

·         діти, студенти, пенсіонери – 1800 форинтів (€6,00)  (учні та студенти без документа – 2100 форинтів (€7,00));

·         діти до 4-х років – безкоштовно;

 

Знаходиться поряд