Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Музей образотворчих мистецтв

Szépművészeti Múzeum

На спеціальній сесії парламенту, присвяченій тисячоліттю Угорщини, в 1896 році був прийнятий закон, згідно з яким художні колекції, котрі раніше знаходилися в різних установах, повинні бути об'єднані і розміщені в спеціально створеному музеї образотворчих мистецтв.

Будівництво нового музею в неокласичному стилі завершили в 1906 році, в тому ж році на першому поверсі була відкрита картинна галерея. В основу музейного зібрання лягла велика колекція живопису сім'ї Естергазі. В музеї демонструються художні твори від стародавніх часів до наших днів.

Музей поділений на вісім відділів: Єгипетське мистецтво, Античність, Скульптура епохи бароко, Картини старих майстрів, Малюнки і гравюри, Майстри XIX століття, Майстри ХХ століття і Сучасна скульптура.

Представлені роботи багатьох великих майстів - Тьєполо, Тінторетто, Веронезе, Тіциана, Рафаеля, Ван Дейка, Брюгеля, Рембрандта, Рубенса, Хальса, Хогарта, Дюрера, Кранаха, Гольбейна, Гойя, Веласкеса, Ель Греко та інших живописців. Серед французьких художників XIX століття найкраще представлені Делакруа, Коро і Мане. У музеї часто організовуються тимчасові експозиції.

Dózsa György út 41, 1146 Budapest

Наразі музей закритий на реконструкцію, котра продовжиться на весни 2018 року. В цей час найкращі твори мистецтва з колекції музею демонструються в Угорській національній галереї.

Детальніше: Будапешт. Будайський замок. Угорська Національна Галерея 

Знаходиться поряд