Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Печера Пал-вьолгі

Pál-völgyi barlang

Розташована в національному парку Дунай-Іполіт, довжиною 29,1 км, печерна система Пал-вьолгі є найдовшою в Угорщині. Печера являє собою систему багаторівневих лабіринтів, більшість залів якої розміщені під житловиим районами Будапешта. А ще якихось 40 000 000 років тому на цьому місці плескалися хвилі тропічного моря. Сліди цього моря у вигляді раковин можна бачити на стінах печери і нині.

Будапешт – єдина столиця в світі, яка відома не тільки своїми шикарними термальними купальнями, але також і мальовничими печерами, деякі з яких відкриті для широкої публіки. А, між тим, печери і купальні нерозривно пов'язані між собою ...

Печери були утворені термальними мінеральними водами кілька мільйонів років тому. Термальні води, піднімаючись догори, вимили з гірських порід розчинні елементи, а потім і менш розчинні, проте некрупні частинки. Так і утворилися знамениті печери Будапешта, в тому числі печерна система Пал-вьолгі.

А відкрили її в 1904 році під час розробки кар’єру. У другій половині ХХ століття в печеру пустили туристів і з тих пір печера Пал-вьолгі є популярним обєктом у відвідувачів Будапешта. Печера багата крапельним камінням, сталактитами і фігурними скельними утвореннями. Гаряча мінеральна вода створила на стінах химерні візерунки і покрила їх кристалами, які виглядають немов карамель.

Відвідувачам печери на вибір пропонується два типи екскурсій:

·         45-хвилинна легка прогулянка туристичною стежкою з освітленням;

·         авантюрний пішохідно-повзучий тур для найсміливіших тією частиною печерної системи, яка залишається в своєму природному стані.

Туристична стежка короткого маршруту дуже добре обладнана, і відвідувачі відчувають себе комфортно в її досить яскраво освітлених переходах. Тут живуть близько 200 кажанів, а деякі з них проводять там і літні місяці, вибираючись періодично на полювання. Найглибша точка екскурсійного маршруту - 30 метрів нижче рівня входу, однак, печера йде ще глибше - до 56 метрів. Температура в печері - 11°C.

За 2,5-3 години пригодницької екскурсії відвідувачам доводиться підніматися по стінах і повзати вузькими проходами. Учаснику надаються шолом і шахтарський ліхтар, а одіж, котру не жалко потерти та спеціальне взуття необхідно брати з собою самостійно. Якоїсь спеціальної спелеологічної підготовки не потрібно. Ці екскурсії відбуваються кожен понеділок, середу і п'ятницю в другій половині дня, а у вівторок, четвер та суботу в першій половині дня. Для участі обов’язкове попереднє бронювання електронною поштою, яка зазначена на сайті, вказаному нижче.

 

Szepvolgyi ut 162, Будапешт Координати: 47.533144, 19.016457

Розклад роботи:

·         вівторок – неділя: 10.15 – 16.15, екскурсії щогодини;

·         понеділок – вихідний.

Ціни квитків:

·         короткий маршрут: дорослі - 1400 форинтів (€4,50), пільговий (діти, студенти, пенсіонери) - 1100 форинтів (€3,50);

·         комбінований квиток (відвідування двох печер Пал-вьолгі та Семло-хегі): дорослі – 2000 форинтів (€6,50), пільговий (діти, студенти, пенсіонери) – 1600 форинтів (€5,20);

·         авантюрний маршрут – ціни уточнюються під час бронювання та сильно залежать від, власне, маршруту.

 

Знаходиться поряд