Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Будайський замок. Музей історії Будапешта

Budapesti Történeti Múzeum

Завдяки зростаючому почуттю державності та розвивитку середнього класу, протягом ХІХ століття в Угорщині почалося створення кількох музеїв. Першим серед цих нових інститутів був Національний музей. Музей, присвячений виключно історії Будапешта, з'явився в кінці ХІХ століття. Ядро його колекції складалася із знахідок на будівництвах, з археологічних розкопок та більш ранніх колекцій, які допомагають пролити світло на історію Будапешта.

Задовго до створення музею декілька закоханих в мистецтво членів муніципальної ради доводили важливість збереження спадщини міста.  У 1887 році муніципальна влада Будапешта вирішила створити новий музей, присвячений історії столиці. У 1967 році, після декількох змін розташування, центральне відділення музею розмістилося в нещодавно відремонтованому Королівському палаці в Буді.

Найдавніші знахідки музею мають вік понад сорок тисяч років. Молотки з оленячих рогів, неоліттична ваза в образі богині родючості, келих бронзового століття у формі дзвону, котрий має досить складну форму і насичений орнамент, маленькі глиняні горщики та інші предмети з глини, ймовірно, призначені для ритуального використання, та багато інших цікавих експонатів первісного віку.

Знахідки, що відображають часи більш розвинутої цивілізації, мають значний вплив римської культури. Серед них знаряддя, геодезичні інструменти і портативний орган, а також фрески і мозаїки прикрашені яскравими сценами з повсякденного життя та екзотичними тваринами, фігури з бронзи або каменю, котрі містилися на похоронних пам'ятниках, скляний посуд тонкої роботи, прикрашені вази і золоті прикраси.

Серед артефактів періоду великого переселення народів представлені вишукані фібули, шкіряні ремені, прикрашені позолоченими та посрібленими бронзовими бляхами, срібні позолочені тарілки, золоті сережки і кольорові скляні намиста. З декількох знахідок з часу угорського завоювання Паннонії, музей має прекрасно оздоблену пряжку, знайдену в районі сьогоднішнього Будапешта.

У середні віки Буда стала центром королівської влади. Під час розкопок були знайдені об'єкти повсякденного життя, такі як посуд, пічні кахлі і монети, які проливають світло на художні досягнення періоду,. Серед них були також фрагменти чудових готичних різьблень, часів короля Матяша та періоду турецької окупації. У розділі музею, присвяченому періоду між звільненням Буди від турків і початком ХХ століття, знаходяться предмети, що відносяться до ремісничих гільдій: віртуозні творіння годинникарів і меблярів,срібні і золоті прикраси тонкої роботи, порцелянові, скляні і срібні вази, сукні, карти, архітектурні креслення будівель Пешта, барвисті плакати та фотографії початку ХХ століття.

У своїй картинній галереї музей має чудову колекцію гравюр, що зображують старі Пешт, Буду і Обуду, приклади декоративно-прикладного мистецтва, знайдені в старих будівлях, а також картини, скульптури і малюнки всіх періодів.  

Palota út 1, Budapest, 1014 Угорщина. Координати: 47.498642, 19.036362. Найближча станція метро Batthyány tér, лінії М2.

Розклад роботи:

·         1 листопада – 28 лютого, щодня: 10.00 - 16.00;

·         1 березня – 31 жовтня щодня: 10.00 - 18.00;

·         вихідний – понеділок.

Ціни квитків:

·         дорослі – 2000 форинтів (€6,50);

·         учні, студенти (6-26 років) та пенсіонери (62-70 років) – 1000 форинтів (€3,70);

·         дозвіл на фотографування – 800 форинтів (€2,60);

·         аудіогід – 1200 форинтів (€4,00);

·         відвідувачі з Будапешт карт – безкоштовно.

 

Знаходиться поряд