Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Печера Барадла в Аґґтелецькому національному парку

Baradla-barlang

Якщо ви маєте ідеальний слух, а чистота звуків справляє на вас неабиякий вплив, вам конче потрібно відвідати цю печеру. Тут ваші вуха отримають таку насолоду, яку не забезпечить найкраща hi-end, та й навіть hi-hi-end техніка. До цього додається різноманіття прекрасних печерних утворень і умиротвореність підземного царства. Насолода спокоєм, видами та чудовим звучанням печери!

Пам'ятки міст Угорщини. Місто Еґер

У цьому місті переплелося стільки всього цікавого, що під час подорожі Угорщиною, оминути його буде справжнім злочином. Архітектурні пам’ятки Еґеру переплелися у симфонії готики, бароко та рококо. У місті можна відпочити як тілом так і душею. Термальні купальні Еґеру допоможуть не тільки скинути накопичену втому від «щурячого забігу», а й оздоровитися для нових звершень! Неабияку допомогу в цій справі купальням нададуть винні карти місцевих ресторанчиків, котрі неодмінно відправлять повсякденні клопоти далеко-далеко…..

Пам'ятки Угорщини. Еґер. Термальні купальні

Egri Termálfürdő

Колись давно, пророк Мухаммед вчив, що регулярне купання добре для родючості, і наказав своїм послідовникам ходити в лазню раз на тиждень і мати належну ванну. Тож, після завоювання османами Еґеру, турецький паша наказав збудувати красиву купальню із золотим куполом, щоб мусульмани могли мати ванну і місце для приємних розмов.

Пам'ятки Угорщини. Еґер. Музей марципанів

 

У цьому музеї є кімната, зроблена повністю з марципану. Оздоблення стін, меблі, картини, навіть паркет на підлозі – і той марципановий. Це, так звана, барокова світлиця, де з марципану відтворена обстановка гостьової кімнати XVIII століття. Крім цього, у музеї представлено багато експонатів, вигляд яких зовсім не схожий на цукерки, проте це так, і, за бажання, кожен з них можна з’їсти…… з чаєм.

Пам'ятки Угорщини. Еґер. Катедральний собор

 

EgriBazilika.

Це один з п’ятнадцяти угорських соборів, що має почесний статус малої базиліки. Крім цього, разом з базилікою Святого Адальберта в Естергомі та базилікою Святого Іштвана в Будапешті, це один з трьох найбільших храмів Угорщини. Повна назва храму – Базиліка Святого Апостола та Євангеліста Івана, святого Михайла та Непорочного зачаття.

Пам'ятки Угорщини. Еґерська фортеця

Egri vár

Цю фортецю 2000 відчайдушних захисників змогли захистити від 40000-ї турецкої армії, втративши, при цьому, близько 300 вояків. Після 5-ти тижневих штурмів османи відступили. Та героїчна оборона фортеці стала головним сюжетом місцевих легенд та основою знаменитого роману Гези Гардоні «Зорі Еґеру». А командир відчайдухів – Іштван Добо – найпопулярнішим героєм еґерського епосу. Події відбувалися у 1552 році.