Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Печера Барадла в Аґґтелецькому національному парку

Baradla-barlang

Якщо ви маєте ідеальний слух, а чистота звуків справляє на вас неабиякий вплив, вам конче потрібно відвідати цю печеру. Тут ваші вуха отримають таку насолоду, яку не забезпечить найкраща hi-end, та й навіть hi-hi-end техніка. До цього додається різноманіття прекрасних печерних утворень і умиротвореність підземного царства. Насолода спокоєм, видами та чудовим звучанням печери!

Аґґтелецький національний парк разом з національним парком Словацький Крас утворюють єдину географічну одиницю, котра має понад 1200 печер (280 в угорській частині) та внесена до списку природної спадщини ЮНЕСКО за ознакою складності, різноманітності і незайманості своїх печерних утворень. Загальна територія національного парку становить більше 20 000 га.

 Перлиною парку є печера Барадла, загальною протяжністю 25 км, з яких 5,3 км лежить на словацькій стороні. Завдяки своїй довжині, активності і багатству печерних утворень. Барадла беззаперечно є найчудовішою печерою Угорщини. Вона була оголошена пам'ятником природи ще в 1925 році, знаходиться під захистом з 1940 року, і під суворою охороною після 1982 року. До минулого століття, вона мала статус другої найдовшої печери у світі. Хоча в ХХ столітті понавідкривали ще печер, Барадла, як і раніше залишається, безсумнівно, серед кращих печер світу.

У літню пору в залах Барадли влаштовують концерти класичної музики, супроводжувані світловими ефектами. Чудова акустика і казковий антураж якнайкраще підходять для подібних заходів. Вибравши екскурсію з відвідуванням концертної зали печери, ви зможете насолодитися цим видовищем в дещо скороченому виді. Прогулянки по лабіринтах печери не тільки дуже цікаві, але і є хорошим способом для зняття стресу і втоми, а також поліпшення загального тонусу організму. Ще «печерний» курс рекомендують пройти тим, хто страждає на астму.

Аґґтелек - це не тільки карстові печери, а й великий мальовничий лісопарк, розділений на дві частини річкою Бодва. Незаймані ліси заповідника повні тварин, птахів і рослин, в тому числі і рідкісних. Так, наприклад, тут мешкає значна популяція рябчиків, у цих місцях можна зустріти оленів, кабанів і косуль, рисей, вовків. Ще одна дивовижна природна пам'ятка Аґґтелецького заповідника – безліч невеликих за розмірами озер, що поцяткували його територію. Вони утворюються на кордонах карстових пластів, поглинаючи воду, що надходить з навколишніх долин. Серед місцевих жителів вони чомусь отримали невтішне прізвисько «диявольські ями». Деякі з озер постійно повні води, інші наповнюються нею тільки після танення снігів або випадання значної кількості опадів.

Національний парк Аґґтелек надає на вибір різні екскурсії, що починаються в містах Аґґтелеку чи Йожвафо. Тривалість екскурсій від 40 хвилин до  7 годин. Найдовша екскурсія крім угорської, охоплює ще й словацьку частину печер, іменовану Доміца.

Перший вхід в печеру біля містечка Йожвафо: 48.472788, 20.539544.

Другий вхід в печеру в містечку Аґґтелек: 48.470097, 20.494650.