Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Еґер. Термальні купальні

Egri Termálfürdő

Колись давно, пророк Мухаммед вчив, що регулярне купання добре для родючості, і наказав своїм послідовникам ходити в лазню раз на тиждень і мати належну ванну. Тож, після завоювання османами Еґеру, турецький паша наказав збудувати красиву купальню із золотим куполом, щоб мусульмани могли мати ванну і місце для приємних розмов.

Ця чудова купальня започаткувала термальний курорт Еґеру та, після кількох реконструкцій перетворилася на сучасний спа центр, котрий ще приймає гостей. Купальна культура Еґеру має багатовікову історію. Відомо, що з давніх часів жителі міста використовували для купання теплу воду озер, що утворилися з гарячих джерел. А перша письмова згадка Картузіанської Купальні в Еґері датується 1448 роком. За часів турецького панування еґерські купальні пережили справжній розквіт - на початку XVII століття були побудовані «іліджа» - купальні і «хамами» - лазні, з того часу про них можна було говорити як про цілий купальний комплекс.

Головний басейн Турецької купальні знаходиться під куполом, покритим 200 000 золотими пластинками, а температура води досягає 31°С. Лікувальні властивості місцевої води пов'язані з наявністю в ній радону, який знижує запальні процеси, активізує регенераційні процеси в клітинах, а також підвищує вироблення організмом ендорфінів. У купальні шість басейнів, а також арома-кабіни, інфрачервоні кабіни, турецька парова лазня і сауна. Крім того, тут роблять освіжаючий, розслаблюючий і лікувальний масажі, а також традиційний і популярний турецький масаж у хамамі.

Інший термальний центр Termálfürdő був відкритий поряд з турецькою купальнею у 1932 році, і залишається донині одним з найкрасивіших і найпопулярніших курортів Угорщини. Гарна зелена зона є справжнім раєм для всіх гостей, які шукають відновлення, спорту або розваг. 7 басейнів і різних спортивних споруд центру включають плавальний басейн з доріжками, великий басейн, заповнений радоновою водою з температурою 28°C, термальний басейн з температурою води 37°C, для маленьких купальників буде незабутнім відвідування басейну з замком, де можна влаштовувати водяні бої. Крім цього в комплексі є кілька гірок та інших басейнів з різними джакузі.

Показаннями до лікування в оздоровчих центрах Егера є запалення і дегенеративні зміни суглобів, болі в хребті, захворювання опорно-рухового апарату, викликані проблемами обміну речовин (артрит, остеопороз), рекреація (відновлення зниженою рухової здатності, викликаної хворобою, віком або недоліком руху).

Fürdő utca 1, Eger. Координати: 47.899090, 20.382045.

Розклад роботи Турецької купальні: пн, вт: 16.00 – 21.00, ср, чт: 15.00 – 21.00, пт: 13.00 – 21.00, сб, нд: 9.00 – 21.00.

Розклад роботи термального центру: щодня, 9.00 – 19.00.

Вартість квитків до Турецької купальні: основний – 2200 форинтів (€7,00) за 2,5 години,  дитячий – 1500 форинтів (€5,00), сімейний квиток (2 дорослих та дитина) – 4900 форинтів (€17,00).

Вартість квитків до термального центру: дорослий – 1900 форинтів (€6,00), діти, студенти, пенсіонери – 1600 форинтів (€5,00).