Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Еґер. Музей марципанів

 

У цьому музеї є кімната, зроблена повністю з марципану. Оздоблення стін, меблі, картини, навіть паркет на підлозі – і той марципановий. Це, так звана, барокова світлиця, де з марципану відтворена обстановка гостьової кімнати XVIII століття. Крім цього, у музеї представлено багато експонатів, вигляд яких зовсім не схожий на цукерки, проте це так, і, за бажання, кожен з них можна з’їсти…… з чаєм.

Організатор цього музею, відомий кондитер Копчик Лагош, створював ці експонати протягом 3-х років, аби у 1996 році виставити їх на відомому кулінарному змаганні у Берліні, Berlin Culinary Olympics. На цій олімпіаді Копчик завоював золото.

«Марципанія» цілковито присвячена солодким мигдалевим ласощам, пластичність яких дозволяє зліпити з них все, що завгодно. В експозиції присутні просто неймовірні дорогоцінні позолочені скриньки в стилі рококо, подушки з традиційними народними біло-червоними орнаментами, картини Ван Гога, вишиті фіранки, турецькі мініатюри, модель мінарету Егера, яйце Фаберже, картковий столик, собака в натуральному розмірі. Гордість виставки – марципановий дзвін. Він з'явився тут тому, що музей знаходиться на вулиці Дзвонарів, де раніше розташовувалися дзвонарні майстерні.

Після нагулу апетиту в музеї, ви можете скуштувати марципанових ласощів у кав’ярні музею, а також придбати в сувенірній крамниці марципанові подарунки.

Harangöntő utca 4, Eger. Координати: 47.904684, 20.376895

Розклад роботи: щоденно, 10.00 – 18.00.

Ціни квитків: дорослі – 800 форинтів (€2,70), учні, студенти, пенсіонери – 400 форинтів (€1,30).