Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Угорщини. Мішкольц. Печерні термальні купальні

Barlangfürdő

Це, мабуть, найромантичніша купальня у світі! Тут є підземна річка, скельні водоспади, термальні джакузі, а в Зоряній печері романтика б’є усі рекорди…… Особлива привабливість єдиної в своєму роді в Європі водолікувальної купальні полягає в тому, що вона розташована в природних, вимитих за тисячоліття термальними водами, печерах. Грамотні люди цей природний скарб грамотно опорядили – і вийшла одна з найбільших цікавинок Угорщини.

Унікальна в своєму роді система карстових печер в Європі, була відома з ХVI століття, як улюблені термальні ванни ченців-бенедиктинців. Але для широкого загалу ці купальні відкрилися з кінця ХІХ століття, а в 30-х роках ХХ століття бальнеологічний курорт Мішкольц-Тапольце вже був відомий на всю Угорщину.

Завдяки особливому мікроклімату, що нагадує вологий тропічний клімат (температура тут тримається на рівні 30-35 градусів) і цілющому впливу карстових вод, багатих на корисні для організму мінеральні речовини, купальні Мішкольц-Тапольце є одним з найпопулярніших курортів Угорщини та знаменитою на всю Європу туристичною пам'яткою регіону. Туристів цікавлять не стільки самі процедури, скільки вражаюча атмосфера природних інтер'єрів і басейнів. До печерної купальні відноситься також відкрите термальне озеро, що живиться теплими джерелами, насиченими різними газами.

Водолікувальна купальня захищена від вітру і приємний, урівноважений клімат є сприятливим для відпочинку. Мішкольц-Тапольце оточене 1150 гектарами букового лісу, в якому влаштований чудовий парк з відкритим пляжем і печерною купальнею. За висновком лікарів, повітря печери надає оздоровчий вплив при катаральних утрудненнях дихання. Вода, вапняно-воднево-вуглекислого типу, містить йод, бром, кальцій, магнезій-метаборну і метакремнієву кислоту, а також радон.

Ця термальна вода не така щільна, як інші лікувальні води (концентрація всіх солей в термальній воді, що використовується в комплексі купалень, не перевищує 1000 мг/літр). У цій воді, на відміну від більш щільних лікувальних вод, можна купатися, не обмежуючи себе в часі.

У відкритих басейнах, насолоджуючись обіймами теплої термальної води, можна милуватися яскравими променями зимового сонця, влітку навколо басейнів розставлені шезлонги, а печерні галереї пропонують порятунок від літньої спеки. Купання в печері можна доповнити сауною та індивідуальними лікувальними процедурами. Унікальний мікроклімат, чиста блакитна вода, чудові краєвиди і індивідуальні лікувальні процедури допомагають поправити здоров'я та отримати небувалу естетичну насолоду.

Проте є і протипоказання для відвідування цієї купальні. Якщо у вас відбуваються запаморочення, клаустрофобія, інфекційні захворювання, хронічний бронхіт чи бронхіальна астма, запальні дерматологічні захворювання та онкологічні захворювання, краще утриматися від відвідування купальні.

Miskolctapolca. Координати входу в купальні: 48.060894, 20.745609

Платна стоянка для автомобіля: 48.062704, 20.745014

Безкоштовна (принаймні, у 2013 році) стоянка для автомобіля: 48.061641, 20.750661.

Розклад роботи:

·         травень – серпень: щоденно, 9.00 – 19.00;

·         вересень – квітень: щоденно, 9.00 – 18.00;

·         лютий: щорічний профілактичний ремонт – перші 2 - 3 тижні (купальня зачинена).

Вартість квитків:

·         дорослі – 2000 форинтів (€6,50), цілий день;

·         діти, студенти, пенсіонери – 1600 форинтів (€5,00), цілий день;

·         сімейний квиток (2 дорослих та одна дитина) – 4980 форинтів (€16,00), цілий день (кожна додаткова дитина – 1400 форинтів (€4,50));

·         вечірнє відвідування (після 15.00 у вересні – квітні та після 16.00 у травні – серпні) – 1600 форинтів (€5,00).