Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Гірськолижні курорти та комплекси Закарпаття

Випадає перший сніг….

…. і любителі гірських лиж починають активно ці лижі гострити….

…. аби бути готовими до катання, а хто не знає де можна покататися на лижах в Закарпатській області, після прочитання нажченаведеної інформації буде знати.

Пропонуємо вашій увазі огляд гірськолижних курортів Закарпатської області.

Драгобрат

Підковоподібний Свидовецький хребет є одним з наймальовничіших місць Українських Карпат зі стабільним сніговим покривом з листопада по травень. Тут міститься найбільш високогірний гірськолижний курорт України, котрий розмістився серед хвойних лісів на висоті 1300–1700 метрів над рівнем моря біля підніжжя гори Стіг (1707 метрів) – Драгобрат. А неподалік знаходиться інший великий український гірськолижний курорт — Буковель.

Перепад висот на трасах Драгобрату становить близько 500 метрів. Траси курорту: синя — 1, чорні — 3, червоні — 5. Є 2 крісельних і 8 бугельних витягів. Основні витяги Драгобрату розташовані на схилах гори Стіг. Також тут знаходяться трампліни міжнародного класу для фрістайлу.

Вартість користування витягами залежить від кількості викуплених підйомів:

·         бугелі – від 30 грн за один підйом до 16 грн/підйом при 50-ти підйомах;

·         крісельні підйомники – від 50 грн за один підйом до 25 грн/підйом при 50-ти підйомах;

·         мультиліфти – від 15 грн.

Працює кілька пунктів прокату гірськолижного спорядження.

Варіанти проживання вказані на нижченаведених сайтах:

http://www.dragobrat.ws/uk/

http://www.dragobrat.biz/

село Ясіня, Рахівського району. Координати: 48.249051, 24.246696.

До Ясіні можна доїхати поїздом, що прямує до Рахова. Курорт знаходиться за 12 км від села, куди місцеві добрі дядьки на власних автомобілях довезуть, ще й байку розкажуть.

 

Рахів

Гірськолижний комплекс знаходиться біля підніжжя гори Менчул, тут прокладені 3 траси для початківців та середнього рівня складності для більш майстерних лижників з частою зміною рівня нахилу, довжиною 1400 метрів. Працює один бугельний витяг, для зовсім зелених є інструктори.

http://rakhiv.org.ua/

До Рахова ходить поїзд, тому добратися сюди не складно. А потім язик доведе.

 

Богдан

Цей гірськолижний комплекс знаходиться біля села Богдан, що в 15-ти кілометрах від Рахова.  Курорт має трасу середнього рівня складності довжиною 1500 метрів та один бугельний витяг. Траса облаштовується за допомогою ратраків.

Від Рахова можна доїхати або своїм автомобілем, або таксомоторним.

 

Кобилецька Поляна

Цей гірськолижний курорт також знаходиться в Рахівському районі, біля підніжжі гори Кобили висотою 1177 метрів. Гірськолижний комплекс має дві траси довжиною 500 та 800 метрів та до 100 метрів шириною з перепадом висот до 80 метрів з двома бугельними витягами. Працюють пункт прокату лижного спорядження та інструктори для початківців.

http://rakhiv-adm.org.ua/vidpochynok-hoteli-posluhy/

село Кобилецька Поляна, Рахівського району. Координати: 48.054374, 24.063456

 

Подобовець

Гірськолижний курорт Подобовець знаходиться на північному схилі хребта Полонина Боржава біля підніжжя гори Великий Верх (1598 метрів).

Гірські схили лижного центру «Подобовець» з перепадом висот в 360 метрів довжиною понад 1300 метрів - одні з найскладніших в Українських Карпатах. На окремих ділянках крутизна досягає більше 45°. Траси різної складності підходять як для початківців лижників, так і для досвідчених любителів екстремального відпочинку: фрірайду, могула, скі-туру. Вибір трас обмежений тільки вашими бажаннями!

На курорті діють три бугельні витяги. Два - 1300 і 1250 метрів та один навчальний – 400 метрів. Спуски довжиною 1300 метрів з  перепадом висот 360 метрів. Крутизна спуску на різних ділянках суттєво відрізняється. Верхня частина спуску довжиною 600 метрів порівняно крута, а середня, довжиною близько 400 метрів досить полога.

http://podobovets.com/

село Подобовець, Міжгірського району. Координати: 48.672245, 23.274482.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Ізки

Курорт Ізки розташований біля підніжжя гори Жид-Магура. Перевагою цього курорту є близьке розташування (50 метрів) гірськолижних трас до місця проживання. Безпечні схили зі 100% засніженістю забезпечать комфортне навчання та катання. Готельний комплекс курорту, побудований із дерев'яного зрубу та має два ресторани національної та європейської кухні.

 Курорт обслуговують два витяги. Спуски характеризуються як легкі та середньої складності, ширина траси місцями сягає 200 м. На трасах є штучне засніження і ратрак, а також прокат спорядження і школа лижників.

Ціни на крісельний витяг:

·         разовий підйом: будні – 60 грн, вихідні – 70 грн;

·         абонемент на півдня: будні – 300 грн, вихідні – 400 грн;

·         абонемент на день: будні – 500 грн, вихідні – 600 грн;

·         абонемент на три дні: будні – 1350 грн, вихідні – 1650 грн.

Проживання в готелі та котеджах. Ціни стартують від 500 грн за двомісний номер.

http://izki.ua/

село Ізки, Міжгірського району. Координати: 48.640878, 23.338733.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Пилипець

Курорт Пилипець знаходиться в одному з найбільших сіл Міжгір'я на висоті 700–750 метрів на берегах гірської річки. Сніг тут зазвичай лежить із середини грудня і тримається аж до квітня. Найбільша кількість трас — на горі Гимба, їхня протяжність — понад 20 км. Найдовша із них — 6 км. А також 4 траси на горі Жид Магура, найдовша — 1500 м. Усі траси обладнані витягами. Багато з відвідувачів на цьому курорті полюбляють позатрасове катання. 

Ціни на витяги.

·         разовий дорослий – від 40 грн;

·         разовий дитячий (до 12 років) – від 25 грн;

·         абонемент на 3 години – від 250 грн;

·         абонемент на день – від 400 грн.

Проживання від 400 грн/доба за двомісний номер.

http://www.pylypets.com.ua/

село Пилипець, Міжгірського району. Координати: 48.670013, 23.338696.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Міжгір’я

Тут дуже спокійно та гарно, курорт ідеально підійде тим, хто прагне насолодитися Карпатами повною мірою й сприймає лижне катання лише як доповнення до інших розваг.

На базі відпочинку Камянка діють 3 траси довжиною до 700 метрів різного рівня складності, одна з них – навчальна. Бугельний витяг, довжиною 380 метрів.

На гірськолижному компленсі Альянс також є 3 траси (червона, синя, чорна), довжиною від 1500 до 2300 метрів з перепадом висот 303 метри. Траси готуються ратраками. Працює тримісна крісельна дорога довжиною 950 метрів та прокат гірськолижного спорядження, а також інструктори для початківців.

http://alyans.mgir.net.ua/

селище Міжгір’я, вул. Шевченка 96. Координати: 48.523052, 23.501282.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором або маршрутним автобусом, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Красія

Ще у 80-х роках ХХ століття гора Красія, висотою 1036 метрів була одним з улюблених гірськолижних курортів як у професіоналів, так і у початківців та любителів активного відпочинку. Тут знаходиться безліч схилів для катання, на яких можна спускатися не тільки на лижах, але й на сноуборді або санках-тарілках. Курорт володіє найдовшим в Україні спуском — понад 3500 метрів.

Сьогодні гірськолижний курорт «Красія» є найбільш оснащеними курортом Закарпаття. Два сучасних крісельних витяги з комфортом піднімають відвідувачів на вершину гори. На місці пересадки між витягами є ресторан, готель і оглядовий майданчик, так що після підйому першим витягом можна зробити приємну паузу на пересадочному плато.

Графік роботи витягів: 9.00 – 17.00, щодня.

Вартість витягів.

·         разовий підйом: 30 – 50 грн, залежно від сезону;

·         абонемент на півдня: 100 – 200 грн, залежно від сезону;

·         абонемент на 1 день: 200 – 500 грн, залежно від сезону;

·         при купівлі абонементу на 2 дні та більше діють знижки;

·         дитяча знижка (до 12 років) – 50%.

Проживання коштує від 150 грн з особи на добу. Варіанти проживання можна підібрати на сайті курорту.

http://krasiya.com.ua/

село Красія, Великоберезнянського району. Координати: 48.946048, 22.679265. Варіанти добирання громадським транспортом уточнюйте на сайті курорту.

 

Воєводино

«Воєводино» – чудове місце для тих, хто в зимовий сезон (з кінця грудня по березень) бажає поєднати СПА-відпочинок з катанням на лижах. «Воєводино» – це сімейний гірськолижний курорт, адже на території курорту розташовані учбова траса і дитячий підйомник. Досвідчені лижники зможуть оцінити трасу середньої складності (також на території «Воєводино», довжина спуску – 900 метрів, перепад висот – 100 метрів, бугельний підйомник). Працює лижна школа.

Спуск обладнаний сніговими гарматами, але їх робота гарантована тільки за умов стійкого морозу.

Вартість проживання від 690 грн/доба за стандартний двомісний номер. Детальніші умови дивіться, будь-ласка на сайті комплексу.

 http://ua.voevodyno.com/

село Тур'я Пасіка, Перечинський район. Координати: 48.685893, 22.680449.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Свалява, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Поляна, Солочин

Поляна - курорт, на якому гірськолижний відпочинок поєднується з лікуванням природною мінеральною водою. В Поляні та околицях є дві траси з бугельними витягами на горі Стрижилиць (в центрі селища), довжина траси - 300 метрів, перепад висот 40 метрів. Інша траса, довжиною 700 метрів, знаходиться за селищем. 

Солочин — гірськолижний курорт біля однойменного села у Свалявському районі поряд з Поляною. На курорті є три траси середньої складності, що розташовані між горами Тесаник і Крехаєв, висотою 860 метрів. Довжина всіх трас курорту Солочин — близько 1000 метрів, перепад висот близько 200 метрів, ширина трас — 50 метрів. Працює прокат лижного спорядження та професійні інструктори.

http://polyana.org.ua/

село Поляна, Свалявського району. Координати: 48.623040, 22.966679.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Свалява, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Калини, база Великий.

Гірськолижний курорт на турбазі «Великий» має зелену та синю траси, довжиною по 350 метрів кожна, та червону і чорну траси по 1000 метрів, а також траси для лижних гонок довжиною від 3 до 10 кілометрів, загальною протяжністю 24 км. Також на курорті є траса для сноутюбінгу, довжиною 250 метрів.

Снігові гармати завжди підтримують снігове покриття трас.

Існуючі гірськолижні траси на турбазі обслуговуються двома витягами бугельного типу і одним витягом для сноутюбінгу. Пропускна здатність, загалом, складає близько 1850 чол/год, що повністю забезпечує сьогоднішні потреби.

На курорті працює прокат гірськолижного спорядження.

село Калини, Тячівського району. Координати: 48.126017, 23.882685. 

Жденієво

Курорт розташований у західній частині українських Карпат на висоті 542 метри над рівнем моря в живописній місцевості серед багатих лісів на березі гірської річки Жденієвка. Одна лижна траса серегнього рівня і один бугельний витяг. Довжина спуску - 800 метрів, перепад висот - 150 метрів.

Працює прокат лиж, сноубордів, санок і ковзанів.

http://smerekoviy-dvir.com.ua/

село Жденієво, Воловецького району. Координати: 48.782384, 22.955922.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Верхній Студений або Бескид

Верхній Студений - мальовниче гірське село на березі річки Студеної. Тут знаходиться невеликий гірськолижний комплекс «Бескид», на котрому працюють 3 витяги. Траси, довжиною 900 – 1200 метрів пологіші, та тарса 400 метрів – крутіша, для лижників середнього рівня, ввечері освітлена (якщо набирається 7-10 чоловік).

http://edelveys.dtur.in.ua/

село Верхній Студений, Міжгірський район. Координати: 48.740109, 23.353300.

Громадським транспортом можна доїхати поїздом до станції Воловець, а потім таксомотором, або вас заберуть господарі готелю, якщо домовитеся.

 

Усть-Чорна

Мальовничі гори додають особливого колориту цій місцевості. Траси різного рівня складності довжиною близько 1000 метрів. Працює бугельний витяг та пункт прокату гірськолижного спорядження.

селище Усть-Чорна, Тячівського району. Координати: 48.321861, 23.940009.

 

Осій, Зачарована долина

Практично уся територія села Осій знаходиться в межах природного заповідника «Зачарований край». Тут же розташовується туристичний оздоровчий комплекс «Зачарована долина», якому і належить єдиний 400-метровий бугельний витяг, котрий обслуговує дві траси довжиною 600 та 800 метрів. Туристів тут в зимовий сезон не багато, тому черг на витяг немає.

село Осій, Іршавського району. Координати: 48.359669, 23.115073.

 

Синяк

Курорт розташований в районі гори Синяк у Мукачівському районі на висоті 420-450 метрів над рівнем моря. Є два бугельних витяги довжиною 350 і 1200 метрів. Спуски досить прості і призначені для любителів і початківців.

село Синяк, Мукачівського району. Координати: 48.573028, 22.832597

 

Новоселиця

Гірськолижний курорт Новоселиця пропонує відпочивальникам катання на лижах, санчатах та сноубордах. Траса, прокладена за допомогою ратрака на горі Голиця, є досить широкою. Нахил тут постійний і помірний - від 14 до 16 градусів. Довжина траси близько 1200 метрів, перепад висот – 168 метрів. Траса курорту Новоселиця обладнана для нічного катання, схил гори освітлюється. Витяг бугельний, довжиною 950 метрів.

Село Новоселиця, Тячівського району. Координати: 48.157227, 23.758788.

 Де ще можна покататися на лижах у Карпатах:

Гірськолижні курорти та комплекси Івано-Франківської області

Гірськолижні курорти та комплекси Львівської області

Гірськолижні курорти та комплекси Чернівецької області