Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Київської області. Обухів. Парк Київська Русь

Це місце, де можна доторкнутись до історії – почути скрип коліс возів, звуки бою, приміряти шолом і кольчугу, сісти в сідло бойового коня і вистрілити на скаку з лука, вловити запахи гончарної глини і дерев'яних будівель. Це єдине і неповторне в історії людства відтворення і будівництво одного з найвідоміших і в той же час найбільш загадкового середньовічного міста Європи, столиці великої середньовічної держави у розмірах його історичного центру, відомого як Град Володимира.

Архітектурний образ стародавнього Києва тут відтворюється у повному обсязі, в масштабі 1:1, з урахуванням знань сучасної науки. Проект здійснюється в історично значущому місці, згаданому в літописах, яке максимально відповідає ландшафту і повторює рослинність Древнього Києва тисячолітньої давнини, в Обухівському районі Київської області.

Колектив Парку «Київська Русь» спільно з провідними фахівцями в галузі історії, архітектури, етнографії та культурології з різних країн на основі наукових знань створили Генеральний план будівництва Дитинця Києва V-XIII століть, площею 10 гектарів, який затверджений Національною академією наук України. Споруджуються будівлі, які існували в межах кордонів Дитинця Києва того часу. Вже сьогодні можна побачити контур Києва Х століття, обнесений по периметру оборонними спорудами, загальна висота яких сягає 15 м.

Архітектурні шедеври стародавнього Києва у парку «Київська Русь»:

Оборонний комплекс – це шедевр середньовічної архітектури, який складається з:

·дев'ятиметрового валу (загальна довжина якого становить півтора кілометра) і частково оборонного рову;

·єдиної в світі дерев'яної фортечної стіни – забороли, протяжність якої нині становить 300 м;

·Михайлівських воріт Київського Дитинця висотою 21 м.

Крім того, відтворені кращі зразки середньовічного містобудування:

·в'їзні ворота зі сторожовими вежами;

·мережа доріг Древнього Києва;

·садиби киян XI-XIIІ століть;

·торгові лавки київських ремісників XI-XIII століть;

·вежа – повалуша XI-XIIІ століть;

·княжий двір і трибуни;

·велике і мале ристалища;

·ярмарок майстрів;

·стан кочівників;

·пагорб Перуна;

·печера Нестора Літописця;

·посольські хороми.

Тут діють експозиції облогової техніки, історичних костюмів і обладунків V-XIII століть, музичних інструментів, музей середньовічного суднобудування з унікальним експонатом – лодією "Князь Володимир" IX-XI століть.

Гордістю Парку є Перший живий музей коней історичних порід. Тут зібрані більше 30 порід коней, чиї предки були відомі тисячі років тому і зіграли вирішальну роль у розвитку конярства в світі. Серед них ахалтекінці – коні Александра Македонського, Чингісхана, Дарія Великого та інших великих полководців; арабські скакуни, витривалістю і швидкістю яких захоплювався цар Соломон; булонські коні, які ведуть свій родовід ще з часів Античного Риму; елегантні й темпераментні коні андалузької породи, на яких іспанські королі виїжджали на паради, а конкістадори підкорювали Новий Світ. Відвідувачі можуть милуватися екстер'єром перлин королівських стаєнь – фризів, улюбленців козаків – дончаків, гордості Росії – орловських рисаків, лицарських брабансонів, ковбойських квотерхорсів і багатьох інших коней.

Щорічно в Парку проходять міжнародні культурно-історичні фестивалі і чемпіонати зі стародавніх видів спорту. "Парк Київська Русь" є єдиним у своєму роді майданчиком, де в достовірному історичному антуражі відтворюються масштабні середньовічні баталії, лицарські бої, проводяться видовищні чемпіонати з історичного бою, турніри піших і кінних лучників, демонструється обмундирування і давньоруських воїнів, і середньовічних лицарів, а також відтворюється культура, побут і атмосфера Київської Русі.

"Парк Київська Русь" пропонує безліч розваг для гостей. Тут можна випробувати свою влучність у стрільбі з лука або метанні ножів, сокир і списів, власноруч викарбувати подарункову монету на княжому монетному дворі, здійснити прогулянку верхи на породистих конях і в елітних екіпажах, взяти участь у слов'янських іграх і забавах, відвідати майстер-класи народних умільців, а також влаштувати колоритну фотосесію в історичних костюмах.

Яскраві враження у гостей, безумовно, залишать оригінальні театралізовані вистави, виступи кінно-трюкового театру, а також концерти кращих музичних колективів, які виконують середньовічну та етнічну музику.

Традиційною кульмінацією свят у Парку є насичена нічна програма з вогняними шоу, стрільбою з требуше палаючими ядрами, а також фантастичними феєрверками.

с. Копачів, Обухівський район, Київська область. Координати: 50.145474, 30.474985.

Розклад роботи.

Щодня, 10.00 – 19.00.

Розклад роботи під час спеціальних заходів у парку уточнюйте на сайті.

Ціни квитків дуже залежать від заходу і програми перебування, тому їх краще уточнювати на сайті.

 

 

Київ, Обухів, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Київській області, поїздки, подорожі, тури Україною, самостійні поїздки.