Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Києва. Музей авіації

Представлені в цьому музеї колекції літаків КБ Мікояна і Гуревича (МиГ), а також вертольотів КБ Міля (Ми) є одними з якнайповніших в світі. Тут також можна побачити рідкісні нині МиГ-15УТІ і Ми-1М. На початку 1990-х років учбовий аеродром Київського інституту цивільної авіації почав занепадати. Протягом цілого десятиліття літаки втрачали минулу подобу і ставали непридатними, а сам аеродром заростав дикою травою. Територія майбутнього музею в цей період поступово перетворювалася на авіаційне кладовище.

Корінним чином ситуація змінилася лише в 2003 році, після того, як було прийнято рішення про створення тут Державного музею авіації. Дивно, але всього за три місяці до відкриття нового музею до його майбутніх експонатів ще не торкалася рука реставраторів. У надзвичайно стислі терміни, організувавши широку кооперацію з десятками авіаційних підприємств по всій країні, вдалося підготувати музей до відкриття, яке здійснилося 30 вересня 2003 року, до 100-ліття світової авіації. Незабаром після відкриття прозвучали і перші експертні оцінки - за якістю натурної експозиції український авіамузей гідний зайняти місце в десятці кращих європейських музеїв. Розвиток експозиції Державного музею авіації України постійно продовжується. Зберігається і реставрується існуюча техніка, відшуковуються нові експонати, котрі  доставляються в музей, відновлюються і займають своє гідне місце в колекціях.

Державний музей авіації України є найбільшим історіко-технічнім музеєм країни. Почавшись всього з 30 бортів, сьогодні Жуляни володіють експозицією вже в майже 70 літаків і вертольотів. Ще один напрям – зразки авіаційного озброєння і БПЛА, а також експозиція авіадвигунів. 

У фондах музею представлені розробки практично всіх ведучих авіаційних КБ радянського періоду – Туполєв, Яковлєв, Іллюшин, Антонов, Сухой, Мікоян-Гуревич, Камов, Міль, Берієв, а також репліки початку ХХ століття. У свою чергу, колекції сформовані як за принципом призначення літальних апаратів, так і за належністю до окремих КБ. Виняток становить КБ. Туполєва – тут виділена окрема «Бекфайр-колекція», куди увійшли бомбардувальники-ракетоносці сімейства Ту-22М.

 За кількістю дослідних і одиничних бортів музей є другим за величиною колекції в СНД – більше лише в російському Моніно. У Жулянах можна побачити перший дослідний Іл-86, другий дослідний/перший серійний Іл-18, перший серійний Ту-104, передсерійний Ту-134, а також Ту-22М0 з дослідної серії та інші. Кожна з цих машин одночасно є також старим зразком свого типу, що дійшов до наших днів. Джерелами постійного поповнення ряду експонатів музею стали аеродроми, на яких збереглися списані борти, – історичні свідоцтва розвитку вітчизняної авіації. Ці машини були приведені в експозиційний стан зусиллями підприємств українського авіапрому, після чого зайняли своє місце на майданчику в Жулянах.

На багатьох представлених в музеї літаках основні системи до цих пір зберегли працездатність. Зокрема, на таких машинах справно функціонує вся електроніка, а ще відносно нещодавно на них здійснювалися запуски двигунів. Завдяки цьому не стихає інтерес гостей до відвідин пілотських кабін літака Іл-62 і вертольота Мі-8, адже кожен може посидіти за штурвалом. Особливого колориту відвідинам музею додає близьке сусідство діючого аеропорту «Київ» (Жуляни), злітно-посадкова смуга якого проходить в 100 метрах за прозорим парканом. Звідси зліт і посадка літаків справляють на глядачів незабутнє враження.

А на початку 2016 року телеканал CNN вніс Державний музей авіації України у ТОП-14 найкращих авіамузеїв світу. Український музей посів почесне 6 місце.

вул. Медова, 1, Київ. Найближча станція метро – Вокзальна. Координати: 50.40782, 30.458838

Графік роботи.

Середа - неділя

·         з 1 квітня по 30 жовтня: 10.00-19.00

·         з 1 листопада по 31 березня: 09.00-17.00

Понеділок, вівторок - вихідні

Вартість квитків:

·         дорослі  - 20,00 грн.

·         школярі, студенти, ветерани праці - 10,00 грн.

·         діти до 7 років – безкоштовно.

відвідування салонів:

·         літак Ту-154 - 5,00 грн

·         літак Ту-134УБЛ - 10 грн

·         літак Іл-62 - 5,00 грн

·         вертоліт Мі-26 - 5,00 грн

·         вертоліт Мі-8 - 5,00 грн

фотозйомка - 10,00 грн

відеозйомка - 40,00 грн

 

Київ, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Київській області, поїздки, подорожі, тури Україною.