Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Києва. Мамаєва слобода

Понад триста років тому ці землі належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Серед діброви над витоком Либіді приблизно в тому ж самому місці, де зараз міститься „Мамаєва Слобода", стояла монастирська пасіка з хутором та ставом. Минуло кілька століть і знову на пагорбах довкруг витоку Либіді, розкинулись мальовничі гаї, які чагарниковим живоплотом в’юняться на луки, створюючи ландшафт з унікальним краєвидом долини, характерний для Наддніпрянщини.

У центрі долини серед кучерявих вишневих садків, оперезаних плетеними тинами, стоїть козацька „Слобода". В центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, розташовується козацька триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібні до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького.

Неподалік від церкви на узвишші серед невеликого поля пшениці видно вітряк - символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом, лілеями та лататтям озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.

Об’єкти „Мамаєвої Слободи" відтворюють живу історію, цебто максимально наближено до свого первісного функціонального призначення для популяризації та відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел.

вул. Михайла Донця, 2, Київ. Найближча станція швидкісного трамваю - Національний авіаційний університет. Координати: 50.434283, 30.432816.

Розклад роботи.

з 10-00 до 17-00 (екскурсії з 10-00 до 16-00), без вихідних;

шинок «Коса над чаркою» працює з 10-00 до 20-00, або ж до 23-00 (до "третіх півнів") - за попередньою домовленістю з адміністратором.

у святкові дні та під час проведення культурно-мистецьких заходів, графік роботи може бути змінений.

Вартість квитків

·         дорослі – 50,00 грн;

·         школярі (за наявності учнівського квитка) – 25,00 грн;

·         студенти (за наявності студентського квитка) в будні дні – 25,00 грн;

·         пенсіонери України (за наявності пенсійного посвідчення) – в понеділок та вівторок - безкоштовно.

·         діти дошкільного віку, інваліди І-ІІ груп (за наявності пільгового посвідчення), солдати та сержанти строкової служби Збройних сил України – безкоштовно.

·         фотозйомка – 10,00 грн.(без права публікації та комерційного використання)

 Під час проведення культурно-мистецьких заходів вартість вхідного квитка може змінюватись. (слідкуйте за інформацією на сайті)

 

 

Київ, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Київській області, поїздки, подорожі, тури Україною.