Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Житомирської області. Кам’яне (Камінне) село

Це одне з загадкових та цікавих місць України. Величезні камені розташовані в порядку, зміст якого вчені не можуть зрозуміти досьогодні. Також вчені губляться в здогадках, де взагалі вони тут взялися. Екстрасенси твердять про наявність тут місця сили, а самостійні туристи включають цю визначну памятку Житомирської області в свої туристичні маршрути Україною.

Кам'яне (або як його називають місцеві жителі Камінне) село - це кілька гектарів лісу, на яких розкидані камені величезних розмірів. Так просто на рівнині у глухому лісі лежать здоровенні валуни величезної ваги. При цьому порядок їхнього розташування цілком нагадує розташування будинків у селі. Навіть центральний майдан зі школою та церквою можна уявити, якщо постаратися.

Як і коли вони тут взялися точно визначити поки не вдається. Стосовно цього існує льодовикова гіпотеза – камені утворилися внаслідок дії льодовика, що колись тут знаходився  або танення льодовикових вод. Ця гіпотеза пояснює геометрично правильне розташування деяких валунів. Проте вигляд деяких каменів ніби каже, що над ними попрацювали: частину одного каменя ніби рівненько відрізали пилкою, а з іншого боку того ж каменя видніється ніби «шов» з маленьких камінчиків так, що цю частину ніби «пришили» до каменя. А саме розташування каменів навіює думку про штучність, ніби хтось їх розставив у певних місцях.

 

 

 

 

Згідно з легендою, назва «Камінне Село» виникла після того, як одного разу через багате село проходив старий в убогому одязі і попросив хліба у господаря багатого двору. Той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Старий, яким виявився сам Бог, що спустився на землю, вийшов з села, озирнувся і село враз скам'яніло. На одному з каменів, де він відпочивав, залишився величезний слід босої ноги. Це якраз той камінь, що з одного боку «відрізаний», а з іншого «пришитий». Якщо босоніж ступити в скам’янілий "Божий слід” в прохолодну погоду то він не холодний. Існує повір’я, що той, хто постоїть у „сліді”, набирається здоров’я, а бажання загадане тут, збувається.

Інша легенда розповідає про битву на цьому місці Бога з темними силами. Покидалися трохи камінням, подряпали та протрощили його та й розійшлися. Бог залишив відбиток ступні на камені, а темні сили – подряпини.

Камінь зі «Слідом Бога» знаходиться в меншій частині «села», котре розділяє дорога. Туди веде стежка, котра починається навпроти інформаційного щита про заказник.

Рудня Замисловицька, Олевський район, Житомирська область, 2 км на схід. Координати: 51.309635, 27.981068

Інфраструктури біля Каміного села немає, лісова дорога годиться для джипів, тому краще машину залишити в Рудні-Замисловицькій та добиратися пішки. В самій Рудні є вказівники. Правда дорога від Олевська до Рудні-Замисловицької також не подарунок, але потихеньку добратися можна, а «село» того однозначно варте.

Останні додані пам'ятки