Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чехії. Кутна Гора. Музей срібла Градек та срібна копальня

České muzeum stříbra

Музей срібла є спадкоємцем музею археологічного коледжу, заснованого в 1877 році для збереження історичних цінностей регіону Кутна Гора. Історичний комплекс, в якому знаходиться музей срібла і середньовічна копальня з видобутку срібла, яка теж стала експонатом музею, є старовинним замком Градек.

Перша згадка про замок Градек припадає на 1312 рік, тоді були побудовані кам'яний палац, вежа і закритий дворик. Замок був побудований для охорони срібної копальні та був монетним двором чеських королів. Видобуток срібної руди в копальні відбувався з кінця ХІІІ до XVI століття, її глибина становить 50 метрів.

Відвідувачі музею знайомляться з розвитком міста Кутна Гора з моменту його зародження до формування другого за значимістю міста в Королівстві. Перший поверх присвячений геології рудного району Кутної Гори та археологічним пам'яткам, що розповідають  про доісторичні і ранньосередньовічні поселення в районі Кутна Гора. Колекція руд, мінералів і гірських порід налічує 7 000 предметів. Інша зала присвячена бурхливому розвитку міста після відкриття покладів срібла. Зала, котра називається Казначейство присвячена детальному огляду чеських монет, викарбуваних у Кутній Горі. Величезна нумізматична колекція складається з 19 000 монет і векселів. Експозиції музею постійно змінюються і доповнюються, проводяться різні тематичні виставки.

Екскурсія срібною копальнею демонструє весь процес, який проходила срібна руда від породи до монети. Відвідувачі дізнаються про середньовічні способи видобутку, переробки сировини і технології  чеканки срібних монет. Частина екскурсійного маршруту є точною копією копальні з технічним обладнанням, сценічними виставками обробки срібної руди і карбування монет, оригінальним великим гірським комбайном, котрий рухав кінь і справжній середньовічний рудник. Відвідувачі забезпечуються лампою, шахтарським шоломом та накидкою з капюшоном, аби пройти 250 метрів оригінальною середньовічною срібною копальнею.

Barborska 28/9, Kutna Hora, Ceska republika. Координати: 49.947776, 15.265340

Розклад роботи:

·         квітень і жовтень: 9.00 – 17.00;

·         травень, червень і вересень: 9.00 – 18.00;

·         липень і серпень: 10.00 – 18.00;

·         листопад: 10.00 – 16.00;

·         вихідний – понеділок;

·         у разі незручної погоди (сніг, мороз), відвідування копальні неможливе.

Вартість квитків:

·         дорослі – 140 крон (€5,20);

·         діти, студенти – 90 крон (€3,50).