Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Румунії. Трансильванія. НПП Ущелина Біказ - Хашмаш

Cheile Bicazului-Hăşmaş

Це одне з найгарніших і вражаючих природних місць в Румунії. Тут знаходиться найглибша та найдовша ущелина та прокладена найбільш екстремальна і захоплююча дорога в країні, котра виглядає як зміїний клубок. Уздовж ущелини простягнувся серпантин зі скелями з одного боку і стрімким урвищем з іншого.

 Ущелина Біказ з'єднує провінції Молдова і Трансильванія Довжина ущелини 8 км, від села BicazulArdelean (координати: 46.856295, 25.935963) до Червоного озера (координати: 46.791117, 25.790148). Високі звивисті скелі ущелини утворені гірською річкою Біказ, яка протікає на її дні. Ущелина Біказ є частиною Національного парку «CheileBicazului- Hăşmaş», який включає в себе Червоне озеро, ущелину Біказ і гори HasmasuMare. Вапнякові стіни скель приховують дивовижні печери (Чорна печера і водоспад Печера), а також кругові прірви (Licas, прірва з трьома входами).

Озеро Червоне

Lacu Roșu

Озеро здається темним і загрозливим, пеньки, які виходять з води змушують вас думати, що стародавня цивілізація зустріла тут свою долю всього за кілька років. Якщо ви, аби побачити те, що залишилося від цієї «цивілізації», вирушите в плавання на човні, вас будуть супроводжувати зграї качок.

Озеро Червоне утворилося в 1837 році, коли через сильні зливи стався гірський обвал, який перекрив русло кількох гірських річок. Водойма, що утворилася має форму літери "Г" і глибину близько 10 метрів. Зловісне прізвисько Вбивця озеро отримало за легенду, згідно з якою під час обвалу і повені загинули кілька пастухів і безліч тварин, що приходили сюди на пасовище.

Єдиними «свідками» цього природного лиха є пеньки ялин, які все ще залишилися у воді. Через те, що гори мали в озері пурпурне відображення і Червоний струмок стягував в озеро червонувато-вапнянкові наноси (оксиди заліза і гідроксиди заліза), пастухи вирішили назвати його Червоне озеро (Lacu Rosu). Це найбільше природне гірське озеро в Румунії.

Слава озера почалася у 1857 році, коли на його берегах відпочивали троє туристів, котрі були вражені дикою красою гірського пейзажу. Після цього вони поширили відомості, що вони виявили шматочок раю. З тих пір багато туристів відвідують цю область, зачаровані природною красою озера і багатством фауни і флори. Хвойні ліси, змішуються з горіховими лісами і гірськими вербами, можна побачити білі сосни, клени, явори і тополі. Тварини, які живуть у цьому районі: рись, сарна, вовк, олені і дикі кабани.

Є ще одна легенда про утворення озера. Вона більш романтична, проте така ж сумна.

Неподалік у селі жила гарна дівчина Естер. Одного разу на ярмарку вона зустріла юнака, який не побоявся один вийти проти ведмедя. Вони вмить закохалися один в одного. Проте одружитися закохані не встигли - юнака забрали до війська. Естер дуже сумувала та іноді ходила до гірської річки. Одного разу там її помітив розбійник, зачарований її красою. Він пропонував їй усі багатства світу, але Естер відмовлялася. Коли ж розбійник силою хотів схопити її і взяти на сідло, дівчина почала благати, щоб гори допомогли їй. Несподівано почалася гроза і раптовий каменепад поглинув дівчину, її викрадача і пастухів, які пасли овець неподалік.

Lacu Roșu, Județul Harghita, România. Координати: 46.7909, 25.78845.

Для планування маршруту громадським автобусним транспортом, скористайтеся будь-ласка, сайтом http://www.autogari.ro/, залізничним - http://www.infofer.ro/. Найближче місто - Gheorgheni.

 

 

Бухарест, Румунія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Румунії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.