Пам'ятки Румунії. Трансильванія. Вулканічне озеро Свята Анна
Lacul Sfânta Ana
Це озеро утворилося в кратері останнього вулкана, що вивергався в Карпатах 42000 років тому. Дорога до озера прямує через ліси неймовірної краси, котрими поросли схили вулкана. У районі озера досі спостерігається пост-вулканічна активність. Перед дощем, коли атмосферний тиск падає, з тріщин гори піднімаються пари діоксиду вуглецю і сірки, котрі мають досить специфічний запах. Тому місцеві жителі знають - запахло сіркою, значить чекай дощу.
Озеро невелике (довжина - близько 620 м, ширина - 460 м) і за формою нагадує палітру художника. Максимальна глибина становить 7 метрів. В озері немає ніякої живності, оскільки склад його води близький до дистильованої, а наповнюється озеро виключно з дощової води, джерел, котрі б його живили, немає. Власне, озеро утворилося близько 10 тисяч років тому, коли вулкан охолов.
Про це озеро є кілька легенд.
Дівчину на ім'я Ана батьки проти її волі видали заміж. Чоловік у першу шлюбну ніч повівся з Анною грубо і наречена втекла від нього та втопилася в озері. Правда, її мертве тіло так і не знайшли.
Друга легенда розповідає про двох братів-тиранів, які жили в цій місцині. Один володів фортецею на вершині сусідньої гори, а інший – містом, розташованим на місці нинішнього озера. Власник фортеці виграв у кості чудову карету, чим викликав заздрість його брата, який заклався, що в наступний день він приїде до нього на більшій та кращій кареті. Щоб виграти парі, тиран запряг у карету вісім найвродливіших дівчат з міста. Карета була дуже важкою, тому вони не змогли зрушити її з місця, чим розпалили гнів господаря, який почав на них накидатися. Одна з дівчат, на ім’я Анна, прокляла ганебного тирана і, в ту ж мить, почалася страшна буря та землетрус, і місто разом зі свїм тираном загинуло у вогні. Замість старого міста утворилося тихе блакитне озеро, котре люди назвали Святою Анною.
Поряд з озером знаходиться римо-католицька каплиця, присвячена Святій Анні.
Координати: 46.125911, 25.891082. Найближче місто - Беїле-Тушнад (Băile Tușnad).