Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Одеської області. Одеса. Художній музей

 

Зібрання цього музею – одна з найбільш значних і багатопланових колекцій вітчизняного образотворчого мистецтва в Україні. Колекція охоплює всі види образотворчого мистецтва (живопис, графіку, скульптуру, декоративно - прикладне мистецтво) і включає в себе твори українських та російських майстрів від іконопису XVI століття до сучасності, нараховуючи понад 10000 оригінальних робіт.

Пам'ятки Одеської області. Одеса. Музей західного та східного мистецтва

Палац Абази

Музей заснований в 1924 році на базі приватних колекцій, зібраних місцевим Комітетом охорони пам'яток мистецтва та старовини, а також надходжень з міського музею образотворчих мистецтв і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету. В експозиції музею знаходяться картини таких авторів як Хальса, Караваджо, Строцці, Маньяско, Мікеланджело, Рубенса, Міньяра.

Пам'ятки Одеської області. Одеса. Археологічний музей

Одеський археологічний музей - один з найстаріших музеїв України, заснований у 1825 році, як Одеський музей старожитностей. Нині це найбільш значна збірка археологічних джерел зі стародавній історії півдня України. Речі  із зібрання охоплюють величезний хронологічний період - від кам’яного віку  до середньовіччя. Музей також зберігає колекції старожитностей Давнього Єгипту, Греції, Кіпру, Італії.

Пам'ятки Миколаївської області. Миколаїв. Обласний краєзнавчий музей

Миколаївський обласний краєзнавчий музей – один із найстаріших музеїв України та один з перших музеїв старожитностей у Російській імперії. До 1806 року це був єдиний музей, куди привозили всі археологічні знахідки тієї частини України, що входила до складу Російської імперії.

Пам'ятки Миколаївської області. Миколаїв. Обласний художній музей

 

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна є одним із найстаріших художніх музеїв України. Відкриття Миколаївського художнього музею відбулось 6 червня 1914 року – в день 10-річчя трагічної смерті на броненосці “Петропавловськ” віце-адмірала С.Й. Макарова і художника-баталіста В.В. Верещагіна.

Пам'ятки Миколаївської області. Історико - археологічний заповідник "Ольвія"

Одним із найбільших античних центрів в Північному Причорномор’ї було місто Ольвія. Воно було засноване в першій половині VI ст. до н.е. на правому березі Бузького лиману вихідцями з міста Мілету. В перекладі грецьке слово «Ольвія» означає «щаслива». Це – офіційна назва міста, засвідчена в декретах, написах на монетах, більшості літературних джерел. Проте в творах деяких античних авторів місто названо також Борисфеном (грецька назва Дніпра).