Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Львова. Храм святого Андрія Первозванного або костел колишнього монастиря Бернардинів

 

Стіни цього монастиря завжди приховували таємниці, як в часи свого першого спорудження, так і нині, коли вони зберігають найбільший архів Центральної Європи. У костелі Святого Андрія Первозванного відбувся шлюб, який дозволив військам так званого Лжедмитрія на початку XVII століття захопити Москву та Московську корону.

Пам'ятки Львова. Церква Параскеви П’ятниці

 

Це єдиний львівський храм, у якому зберігся його давній іконостас. Створений львівськими митцями майже одночасно з побудовою храму - в 40-х роках XVII століття, він складається з більш як 70 ікон, розташованих у сім рядів, і являє собою величний комплекс живопису та декоративної різьби. Та й сама церква є однією з найстаріших у Львові, перші згадки про яку датуються ХІІІ століттям.

Пам'ятки Львова. Домініканський костел

… або Церква святої Євхаристії.

Історія цього храму, котрий починався як руська православна церква, зробила майже 700 літній оберт та знову розставила усе на свої місця. Спочатку тут молився Великий князь Галицький Лев Данилович – на місці нинішнього храму стояв князівський палац, а у палаці була каплиця святих Петра і Павла. Пізніше, використовуючи архітектурні елементи палацу, католицьким орденом Домініканців був збудований готичний костел.

Пам'ятки Львівської області. Унівська лавра

 

Місцина, де знаходиться цей монастир, пройшла цікавий шлях від жвавого промислового центру до спокійного та умиротвореного притулку монахів та потужного інформаційного центру. Життя монахів то відроджувалося, то завмирало, але потужна енергетика Чернечої гори не дозволяла цьому місцю безлюдніти повністю – завжди знаходилися люди, котрі вкладали свою енергію в збереження та розвиток Унівського монастиря.

Пам'ятки Львівської області. Підгорецький замок

        Багатство цього замку було таким, що для його повного розграбування знадобилося ціле століття. Але і після повного розграбування, цей замковий комплекс є унікальним за своєю величністю та красою. Тут гуляло вельмишановне панство, перебували солдатські казарми, розміщувалася музейна експозиція та, врешті, туберкульозний диспансер. Нині, поки замок чекає свого нового «золотого часу», він виступає романтичним тлом для весільних фотографій, адже, навіть у занедбаному стані, будівля замку залишається такою шляхетною, що перед нею виникає бажання зробити реверанс.

Пам'ятки Львівської області. Олеський замок

 

Цей замок є колискою трьох найзначніших постатей Речі Посполитої XVII століття. Тут народилися двоє королів: переможець турків під Віднем Ян ІІІ Собеський і Михайло Корибут Вишневецький, та провів дитинство гетьман Богдан Хмельницький. Замок був спеціально побудований жителями міста Пліснеська посеред боліт для кращого захисту від нападів татар. Пліснеськ до нашого часу не зберігся, а Олеський замок зберігся досить непогано.