Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки міст Італії. Верона.

 

Однаково шляхетні дві сім'ї в Вероні пишній, де проходить дія, збували в ворожнечі дні свої. Аж враз кривава скоїлась подія. Коханців двоє щирих, запальних ворожі ті утроби породили; Нещастя сталося у сім'ях тих,– вони одвічні звади припинили……. І до і після Шекспіра безліч авторів обігрували аналогічний сюжет кохання, деякі навіть зі щасливим закінченням, але якраз шекспірівське трактування виявилося найпопулярнішим та принесло Вероні всесвітню славу, породивши новий культ!

Пам'ятки Італії. Верона. Римський амфітеатр

Arena di Verona

 

Це третій за розмірами античний амфітеатр, побудований в епоху Стародавнього Риму, і один з найбільш добре збережених, не дивлячись на те, що були періоди, коли його активно використовували як каменеломню для міського будівництва. Історики датують цю споруду приблизно 30 роком нашої ери, тоді амфітеатр складався з 4 еліптичних кілець, і був облицьований білим і рожевим вапняком.

Пам'ятки Італії. Верона. Базиліка Сан Дзено Маджоре

 

Basilica di San Zeno Maggiore

Ця церква, усе що лишилося від найбагатшого та найвпливовішого аббатства Верони ІХ-ХІІІ століть. Базиліка Сан Дзено Маджоре – одна з найкрасивіших романських церков Верони, зведена на місці поховання святого покровителя міста Зенона Веронійського, який походив з Північної Африки та був восьмим місцевим єпископом.

Пам'ятки Італії. Верона. Катедральний собор

Duomo di Verona

Катедральний собор знаходиться в історичному центрі Верони у вигині річки Адідже. Це місце відправлення християнського релігійного культу має велику історію. Ще в IV столітті за життя святого Зенона тут була побудована перша базиліка, яка була розширена в V столітті і, зазнавши деяких модифікацій, простояла аж до XII століття. У 1117 році в результаті землетрусу стара будівля сильно постраждала, і церква була реконструйована в романському стилі. Уже в 1187 році новий собор був освячений.

Пам'ятки Італії. Верона. Дім Джульєтти

Casa di Giulietta

Завдяки саме цьому сюжету, Верона стала одним з найвідоміших міст у світі та місцем паломництва закоханих! Тож влада Верони, вчасно зорієнтувавшись у ситуації, змогла задовольнити жагу романтичних туристів до локалізації об’єкта їхньої пристрасті та залучення до міста все більшої кількості мандрівників. А хто ж не був молодим та по вуха закоханим!!! Тож їдьте у Верону, освідчуйтесь коханим під балкончиком Джульєтти та кохайте до……………….. вічно!

Пам'ятки Італії. Верона. Арки Скалігерів

 

У своїй знаменитій книзі «Середньовічна Європа» відомий французький дослідник культури Середньовіччя Жорж Дюбі назвав ці споруди одним з найважливіших пам'ятників готичного мистецтва. Дійсно, у всій Вероні немає більш показового і значного готичного твору. Арки Скалігерів – це монументальний могильний комплекс, розташований в центрі Верони. У цих арках поховані найбільш значущі представники династії Делла Скала, які правили Вероною протягом ХІІІ - XIV століть.