Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Брешія. Кастелло

Castello di Brescia

Цей Замок називається «Сокіл Італії» завдяки своїй позиції на вершині пагорба, звідки проглядається місто згори. Це один з найбільших укріплених комплексів в Італії з площею 75000 м². Стара венеціанська висотна фортеця домінує над містом, і її добре збережені будівлі ілюструють розвиток військових методів, які з плином часу перетворили захисну систему на неприступну та зробили замок ідеальним інструментом управління містом для різних «еліт», які перемагали один в одного в Брешії.

Брешія. Замок

Найдавніша частина замку – циліндрична вежа Mirabella побудована на фундаменті пізнього римського періоду в ХІІ столітті. Центральний донжон замку, значні стіни з амбразурами і вежа були зведені в роки правління наймогутнішого клану Вісконті, а масивні фортечні вали і монументальні вхідні ворота з підйомним мостом – це живі свідки панування Венеціанської Республіки, в складі якої Брешія перебувала протягом більше чотирьох століть.

Брешія. Замок

Перші поселення на пагорбі фіксуються у бронзовому віці, першою спорудою став невеликий храм, присвячений кельтському богу Берґімусу. У I столітті нашої ери територія пагорба увійшла в межі міста. З 1426 року Брешія перейшла під владу Венеціанської республіки, яка подбала негайно перебудувати оборону міста, стіни якого серйозно постраждали під час війни проти міланського герцога, в результаті чого в 1466 році за капітальний ремонт міських стін вони були оточені валами і ровами.

Брешія. Замок

Наступним завойовником замку та міста у 1796 році, після капітуляції Венеціанської республіки, став Наполеон. Але в квітні 1799 під стінами міста з'явилася союзна російсько-австрійська армія чисельністю 52 000 чоловік. Французький гарнізон налічував 1 100 солдатів. Французький генерал Бузеу не міг з такими малими силами обороняти місто і відступив у цитадель. Жителі Брешії відкрили союзникам міські ворота. Багратіон і австрійці увійшли в місто з різних сторін і стали готуватися до штурму цитаделі, почали її обстріл. На пропозицію здатися французи відповіли пострілами. Після декількох годин обстрілу генерал Бузеу здався, не дочекавшись штурму. Союзникам дісталося 46 ворожих гармат. Проте, пізніше місто було знову зайняте французами.

Під владою Франції замок зазнав змін і був використаний в якості в'язниці і казарми. Пізніше його спіткала та ж доля під австрійським пануванням. У 1849 році, під час повстання проти Австрії, городяни Брешії були піддані обстрілу з гармат фортеці і їм довелося капітулювати, заплативши значну контрибуцію. Замок пережив безліч боїв та облог, багаторазово руйнувався і перебудовувався.

Брешія. Замок

Зараз на території замку за центральними воротами XVI століття розташований парк, тут знаходяться Музей старовинної зброї, Музей Рісорджіменто, а також астрономічна обсерваторія. Музей зброї Луїджі Марзолі, який є досить цікавим з огляду на багатство у його колекціях зброї та обладунків XV і XVI століть та гармат XVII та XVIII століть. Експонати, що мають великий історичний та художній інтерес, викладені в різних розділах за типом та періодом. Налічується близько шестисот експонатів, що дають уявлення як про міланське виробництво зброї, так і брешіанське, що має багаторічну традицію зброярства. Досить цікавими експонатами, чого немає в інших музеях середньовічної зброї, є фігури в натуральну величину груп вершників у повних обладунках з почтом, що дає уяву про усю потугу середньовічного лицарства. Це справляє враження!

Замок Брешії

По навколишній території прокладено кілька пішохідних стежок, з яких відкриваються чудові види на всю Брешію, прилеглі пагорби і долини. Прогулюючись стежками, можна помилуватися збалансованою еклектикою замку, виявити найстаріші і найцінніші в Брешії виноградники, побачити фрагменти давньоримських будівель, а серед них – старовинні чани для зберігання оливкової олії, середньовічні бастіони і локомотив 1909 го року, «Пріджоньера дель Фалько д'Італія », який є улюбленим атракціоном юних туристів.

 

Via del Castello, 13, Brescia, координати: 45.541175, 10.225712