Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Верона. Дім Джульєтти

Casa di Giulietta

Завдяки саме цьому сюжету, Верона стала одним з найвідоміших міст у світі та місцем паломництва закоханих! Тож влада Верони, вчасно зорієнтувавшись у ситуації, змогла задовольнити жагу романтичних туристів до локалізації об’єкта їхньої пристрасті та залучення до міста все більшої кількості мандрівників. А хто ж не був молодим та по вуха закоханим!!! Тож їдьте у Верону, освідчуйтесь коханим під балкончиком Джульєтти та кохайте до……………….. вічно!

Дім Джульєтти у Вероні

Колись ця будівля, розташована неподалік від Пьяцци д’Ербе, належала роду Даль Каппелло, який став прообразом сімейства Капулетті. Їхній герб у вигляді мармурового капелюха і сьогодні можна побачити на арці, що веде у внутрішній дворик. У другій половині XVII століття будинок був проданий, і з тих пір неодноразово змінював господарів, поки його у 1907 році не придбала міська Рада Верони для організації музею. До того моменту будинок практично повністю занепав і вимагав значних ремонтних і реставраційних робіт. Однак муніципалітет довго не міг знайти на це грошей, і тільки після виходу в 1936 році знаменитого фільму Джорджа К’юкора «Ромео і Джульєтта» почалися активні роботи з перетворення будинку в туристичний об'єкт.

Аби відповідати шекспірівській п’єсі, дому Джульєти надали романтичного вигляду: цегляний фасад прикрасили готичними елементами, вікна були обрамлені відповідним чином, і навіть були реконструйовані деякі будинки, що виходять у внутрішній двір. Сам двір з легендарним балконом Джульєтти також був перебудований і отримав схожість з двором з фільму К’юкора – з'явилися зубчаста стіна і колона під балконом. Пізніше на цій стіні помістили рядки з шекспірівської трагедії. А в 1972 році тут була встановлена ​​бронзова статуя Джульєтти, яка користується незмінною популярністю у туристів. Вважається, що дотик до її…………., та до всього, принесе удачу в коханніі. При виборі місця дотику орієнтуйтеся на найбільш витерті ділянки.

Дім Джудьєтти у Вероні

Але якщо ви вже приїхали у Верону освідчуватися у коханні як Ромео і Джульєтта, то панянка повинна вийти на балкон та вголос розповісти про своє кохання до панича, як то робила Джульєтта, а панич, тиняючись перед входом у двір, зачути дівочу сповідь та підійти під балкон і висловити свої почуття. Після цього молодята клянуться одне одному у довічному коханні!

Реставраційні роботи у будинку проводилися також в 1970-х і 1990-х роках. Під час останніх в будинку за допомогою відповідних орнаментів і фресок була відтворена атмосфера XIV століття. Нарешті, в 1997 році в Будинку Джульєтти був урочисто відкритий музей. Сьогодні тут можна побачити твори мистецтва, створені на тему «Ромео і Джульєтта», фотографії з фільму К’юкора і колекцію предметів з картини Франко Дзеффіреллі 1968 року – два костюми, шлюбне ложе і ескізи.

А от якщо ви відвідали дім Джульєтти наодинці, але мрієте про чисте та всеосяжне кохання – залиште записку на стіні арки, котра веде у двір Джульєтти. Якщо молоді люди їх пишуть тисячами – напевне допомагає!!! 

До речі, у Вероні є і так званий Будинок Ромео – це старовинний особняк XIV століття, що належав сімейству Ногароле. Він має готичні риси і оточений зубчастою стіною. На жаль, це приватна власність, і доступ сюди закритий. Всі пропозиції міського муніципалітету про придбання будинку і перетворення його в музей були відкинуті власниками. Жлоби!

 

         Via Cappello, 6-10, Verona VR, координати: 45.441851, 10.998304.