Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам’ятки Італії. Рим. Ватикан. Собор Святого Петра

Basilica di San Pietro

Будівництво цього без перебільшення головного собору Римської католицької церкви призвело до порушення єдності цієї самої церкви та виникнення явища протестантизму і багатьох релігійних воєн післяренесансної Європи. Просто Папі на будівництво, як завжди, не вистачало грошей… А ще, за переказами, тут знаходиться камінь, на якому стоїть уся Римська католицька церква. Цей камінь – апостол Петро. Принаймні, церква розповідає, а народ вірить, що могила апостола Петра знаходиться саме у соборі. Можливо…

Пам’ятки Італії. Рим. Національний музей Риму. Палаццо Альтемпс

Museo Nazionale Romano. Palazzo Altemps

У виставкових залах цього палаццо знайшли притулок шедеври з декількох важливих колекцій – австрійського кардинала Альтемпса, великого знавця старожитностей і витончених мистецтв, князів Маттеї, яким належала вілла Челімонтана, і князів Людовізі, чиєму зібранню свого часу не було рівних у всій Італії. У складі колекцій - зразки, що зберігалися в римських сімейних запасниках з XVI і XVII століття, тому зберегли первісний вигляд, без прикрас і сучасних псевдореставрацій.

Пам'ятки Італії. Рим. Національний музей Риму. Палаццо Массімо алле Терме

Palazzo Massimo alle Terme

У неоренесансноу Палаццо Массімо алле Терме ХІХ століття, що знаходиться недалеко від залізничного римського вокзалу Терміні, зберігається одна з найбільших колекцій класичного мистецтва в світі. На чотирьох поверхах музею – скульптури, фрески, мозаїки, монети і твори з золота римської художньої культури з кінця республіканської епохи і пізньої античності (II століття до н.е. – V століття н.е.), де через маршрут музею, можна знову пережити історію, міфи і повсякденне життя стародавнього Риму.

Пам’ятки Італії. Рим. Капітолийські музеї

Musei Capitolini

Це найстаріший публічний музей світу, що відкритий для людей з 1471 року, коли Папа Сікст IV передав у дар народу Риму зібрання античних бронзових статуй, яке до того часу знаходилося у Латеранському палаці. А після того, як на початку XVIII століття Папа Бенедикт XIV додав до Капітолійського музею картинну галерею, а його наступник Климент ХІІ зробив у 1734 році колекції загальнодоступними, мистецтво перестало радувати око лише його власників та відкрилося для широкої публіки.

Пам’ятки Італії. Рим. Базиліка Санта Марія Маджоре

 

Basilica di S.Maria Maggiore

Ця церква є найголовнішою у західному світі з присвячених Святій Марії Богоматері та є молодшою з чотирьох папських базилік Риму. У різних джерелах можна знайти ще дві назви базиліки – Санта Марія делла Неве (Богоматір Снігу) і Санта Марія ад Прайсепем (Богоматір Ясел). Зустрічається і третя назва, яка виникла з історичних причин, – Ліберійська Базиліка (Liberian Basilica).

Пам’ятки Італії. Рим. Палаццо Колонна

Palazzo Colonna

Цей палац є одним з найбільш грандіозних старовинних палаццо Риму, що донині знаходяться в приватній власності. Протягом восьми століть ця будівля належить знатному римському роду Колонна. Багатство палацу було таким, що представники родини Колонна, продавши значну частину своєї колекції, допомогли Папській Державі виплатити контрибуції, передбачені мирним договором, укладеним між Папою Пієм VI і Наполеоном Бонапартом. Проте, деякі твори мистецтва, з часом, вдалося повернути.