Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам’ятки Італії. Рим. Художня галерея в палаццо Корсіні

 

Palazzo Corsini

Розквіт цього палаццо як в архітектурному, так і в художньому змісті відбувся завдяки діяльності справжнього «сірого» кардинала, який зумів правильно скористатися службовим становищем та заснувати колекцію, що стала основою цієї прекрасної художньої галереї. Крім цього, кардинал Корсіні відбудував та розширив старовинний палац, де його колекція нині і експонується!

Пам’ятки Італії. Рим. Художня галерея в Палаццо Спада

Palazzo Spada

Фасад цього палаццо славиться в Римі як один з найбільш багато декорованих. Він прикрашений ліпними барельєфами, фруктовими і квітковими гірляндами, віньєтками і картушами. Всередині будівсля не менш прикрашена ліпниною та фресками. Тут знаходяться офіси Державної Ради Італії, а в чотирьох залах палацу розмістилася галерея Спада – зібрання картин художників XVI - XVII століть, які багато років колекціонувала династія кардиналів Спада.

Пам’ятки Італії. Рим. Базиліка Сан Джованні ін Латерано

Basilica di San Giovanni in Laterano

В ієрархії католицьких храмів Латеранська базиліка знаходиться на найвищому щаблі, вивищуючись над такими стародавніми і шанованмим церквами, як Санта-Марія-Маджоре і собор святого Петра у Ватикані. Цей стан засвідчує напис на фасаді базиліки: «Найсвятіша Латеранська церква, всіх храмів міста та світу мати і голова». Саме в цій церкві знаходиться катедра і трон Папи Римського. Повна назва пам'ятки звучить так: «Патріарший собор всесвятого Спасителя, святого Івана Хрестителя та Святого апостола Івана в Латерано».

Пам’ятки Італії. Рим. Фонтан Треві

Fontana di Trevi

Цей фонтан живиться «водою Діви», а за масштабом і видовищністю пам'ятка швидше нагадує сцену з античної п'єси, виконану в камені, ніж джерело чистої води. Він і заробляє як високооплачуваний актор!!! Фонтан ді Треві – рекордсмен серед своїх побратимів по всій Італії. Його ширина досягає 20 метрів, а висота в центрі – 26 метрів, тож на маленькому майдані Треві фонтан виглядає просто гігантом. Фоном для фонтану служить бароковий палаццо Полі XVI століття.

Пам’ятки Італії. Рим. Пантеон

Pantheon

Назва цього храму з часом стала узагальнюючою назвою для певної підбірки чи то сакральних сутностей, як от боги чи святі, чи то героїв. Сама назва Пантеон – грецька, що означає «храм усіх богів», але його реалізація, яка дійшла до наших днів – римська. Причому Пантеон у Римі – найкраще збережена до сьогодення давньоримська пам<'ятка, яка до наших днів лишається неперевершеним шедевром купольної архітектури!

Пам’ятки Італії. Рим. Площа Навона

 

Piazza Navona

Цей римський майдан завжди приваблював людей, які докладають чимало зусиль, аби чогось досягти у житті! В імперські часи тут знаходився стадіон, на якому змагалися атлети, в часи Ренесансу площа Навона стала місцем розкриття талантів кількох великих зодчих, а нині цей майдан є найвідомішим пристанищем сучасних вуличних художників Вічного міста!