Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам’ятки Італії. Рим. Капітолийські музеї

Musei Capitolini

Це найстаріший публічний музей світу, що відкритий для людей з 1471 року, коли Папа Сікст IV передав у дар народу Риму зібрання античних бронзових статуй, яке до того часу знаходилося у Латеранському палаці. А після того, як на початку XVIII століття Папа Бенедикт XIV додав до Капітолійського музею картинну галерею, а його наступник Климент ХІІ зробив у 1734 році колекції загальнодоступними, мистецтво перестало радувати око лише його власників та відкрилося для широкої публіки.

Пам’ятки Італії. Рим. Базиліка Санта Марія Маджоре

 

Basilica di S.Maria Maggiore

Ця церква є найголовнішою у західному світі з присвячених Святій Марії Богоматері та є молодшою з чотирьох папських базилік Риму. У різних джерелах можна знайти ще дві назви базиліки – Санта Марія делла Неве (Богоматір Снігу) і Санта Марія ад Прайсепем (Богоматір Ясел). Зустрічається і третя назва, яка виникла з історичних причин, – Ліберійська Базиліка (Liberian Basilica).

Пам’ятки Італії. Рим. Палаццо Колонна

Palazzo Colonna

Цей палац є одним з найбільш грандіозних старовинних палаццо Риму, що донині знаходяться в приватній власності. Протягом восьми століть ця будівля належить знатному римському роду Колонна. Багатство палацу було таким, що представники родини Колонна, продавши значну частину своєї колекції, допомогли Папській Державі виплатити контрибуції, передбачені мирним договором, укладеним між Папою Пієм VI і Наполеоном Бонапартом. Проте, деякі твори мистецтва, з часом, вдалося повернути.

Пам’ятки Італії. Рим. Замок Святого Янгола

 

Castello Sant’Angelo

Цей замок, побудований свого часу як усипальниця імператорів Риму, служив мавзолеєм, фортецею, папською резиденцією і в'язницею, в якій утримували найпросвітленіших вчених та мислителів, які підривали церковну монополію на істину і, як наслідок, владу. Зараз тут розташований музей, що розповідає про історію замку, а з тераси останнього поверху відкривається чудовий панорамний вид на місто.

Пам’ятки Італії. Рим. Базиліка Санта Прасседе

 

Basilica di Santa Prassede

У цій базиліці знаходиться не багато не мало, а цілий Стовп Бичування, до якого був прив’язаний Ісус Хрестос під час бичування за наказом Понтія Пилата! Принаймні, так стверджує офіційна церковна доктрина. А ще у крипті церкви поховані залишки понад 2000 святих, мучеників, римських єпископів, які свого часу були захоронені у катакомбах. Тож за святістю на м² площі цій базиліці рівних у Римі немає!

Пам’ятки Італії. Рим. Галерея Доріа Памфілі

Palazzo Doria-Pamphili

Палаццо, в якому розмістилася ця галерея, займає цілий квартал у Римі! Тож любителі мистецтва мають змогу розтягнути насолоду! Палац, зелений дворик і написи, що попереджають про те, що це приватна власність – таких ще вистачає в Римі, однак саме тут знаходиться одна з найцінніших колекцій італійського живопису і скульптури. У галереї не буває тимчасових виставок, а її колекція поповнюється дуже рідко. Солідному мистецтву потрібні солідні музеї і солідні шанувальники, і це якнайкраще стає зрозуміло при перших кроках залами галереї Доріа-Памфілі.