Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Павія. Базиліка Сан Мікеле Маджоре

 Basilica di San Michele Maggiore.

Саме в цій церкві коронувалися Луї III у 900-му році і великий Фрідріх Барбаросса в 1155-му році, і тут же мали місце інші важливі історичні події. Сан Мікеле Маджоре може вважатися прототипом багатьох середньовічних церков Павії. Однак вона відрізняється від останніх тим, що при її будівництві замість цегли використовували пісковик, можливо, саме через це у цій церкві відчувається аура старовини.

Базиліка Сан Мікеле Маджоре у Павії

Базиліка Сан Мікеле Маджоре в Павії – це один з найвидатніших зразків ломбардського романського стилю. Церква, присвячена Архангелу Михаїлу, була побудована в ХІ – ХІІ століттях. Перший храм на честь Архангела Михаїла був зведений в Павії на місці нинішньої Палацової каплиці, але був зруйнований під час пожежі в 1004 році. Будівництво ж сучасної будівлі базиліки почалося в кінці Х століття (крипта, хори і трансепт) і завершилося в 1155 році. А в 1489 році склепіння центральної нави були замінені по проекту Агостіно та Кандія.

Павія. Базиліка Сан Мікеле Маджоре

Трансепт Сан Мікеле Маджоре має власний фасад, неправдиву апсиду і циліндричний звід та виділяється із загальної конструкції церкви. Також звертає на себе увагу його довжина - 38 з 55 метрів загальної довжини базиліки.

Павія. Базиліка Сан Мікеле Маджоре

На перетині нави і трансепта здіймається восьмикутний асиметричний купол, підтримуваний крилами зводу в ломбардо-романському стилі. Фасад базиліки прикрашений численними скульптурами з піщанику, частина яких, на жаль, нині зруйнована. Тут же можна побачити п'ять подвійних і одне одинарне склепінчасте вікно і хрест, які є реконструкцією ХІХ століття. Барельєфи на фасаді зображують людську фігуру, тварин і фантастичних істот. Над малим порталом поміщені портрети святого Еннодія, єпископа Павії, і святого Елевкадія, архієпископа Равенни, а в люнетах видно зображення янголів. Всередині, під апсидою з величезною фрескою XVI століття, розташований головний престол з мощами святих Еннодія і Елевкадія. У пресвітерії збереглася старовинна мозаїка, а в крипті – прекрасно прикрашені капітелі і монумент Мартіно Салімбені XV століття.

Павія. Базиліка Сан Мікеле Маджоре

 

Via S. Michele, 1, Pavia, координати: 45.182369, 9.156193