Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Павія. Замок Вісконтео

Castello Visconteo

Саме у цьому місті, як вважають історики, закінчилася антична епоха, та почалося Середньовіччя! Тут був позбавлений влади останній імператор Риму. Після цього Павія аж до 1004 року стала найважливішим містом Італії та місцем зберігання Залізної корони Лангобардії, котра за середньовічними легендами була викувана з одного з цвяхів, якими до тавра був прибитий Ісус Хрестос. Павія в цей час була столицею Лангобардського, а після 774 року Італійського королівства.

Замок Павії

Значення міста поступово знижується, починаючи з ХІІ століття, коли почав набирати ваги сусідній Мілан. В цей час в Мілані приходять до влади Вісконті і за кілька десятиліть підпорядковують собі більшу частину Ломбардії. В 1360 році Павія стала частиною міланських володінь.

Замок Кастелло Вісконтео був побудований в Павії в 1360-х роках за наказом герцога Галеаццо II Вісконті незабаром після того, як він захопив перш незалежну Павію. Замок, який спочатку містився за міськими стінами та був оборонною фортецею, служив головною резиденцією родини Вісконті, в той час як політичною столицею герцогства залишався Мілан. На північ від Кастелло був розбитий просторий парк, на території якого розташовувався монастир Чертоза ді Павія, заснований в кінці XIV століття як усипальниця членів могутнього клану та мисливські угіддя панів.

Павія. Замок Вісконтео

У 1392-му році Джан Галеаццо, син Галеаццо II, побудував невелику фортецю, яка була звернена до внутрішнього двору замку і використовувалася як казарми для найманих військ. Між двома крилами замку був прокладений рів, наповнений водою. А ще цей замок служив в'язницею. Золотим віком замку можна назвати ті роки (близько 150 років), коли він був резиденцією Вісконті та Сфорца. У 1495 році Лодовіко Сфорца запросив для прикраси замку Леонардо да Вінчі і Браманте. На жаль, мало що залишилося від оздоблення і обстановки тих часів. Після Сфорца у фортеці розміщувалася іспанська казарма. У битві при Павії були зруйновані дві з чотирьох веж замку. Стіни в зруйнованих частинах будівлі пізніше, в XVII - XVIII століттях, були відновлені, відмінності в кладці добре видно. У замку зупинялися Карл V і Філіп II, але на той час мало що нагадувало про колишню розкіш цієї резиденції. В 1656 році фортецею намагався опанувати Томас Савойський, а в 1706 році її взяв в облогу принц Євген. Ще через 90 років жителі Павії штурмували замок, виступаючи проти наполеонівських військ. Будівля поступово занепадала. У ХІХ столітті в ньому був розквартирований кавалерійський полк.

Павія. Замок Вісконтео

 Тільки в 1950 році в замку була закінчена реставрація і розміщений музей. Зубці стін були відреставровані, над стінами і вежами була відновлена покрівля. З чотирьох початкових веж збереглося дві. Ліва вежа називається Бібліотечною. Права вежа – Вежа реліквій, саме у ній була капела, де зберігалася лангобардська Залізна корона. В атріумі замку можна бачити гранітні ядра, якими французи стріляли по замку в битві 1525 року. Внутрішній двір замку виконаний з цегли і оброблений каменем. Прекрасні біфори (аркади зі здвоєних арок) замку зберегли свій початковий вигляд. В одній із зруйнованих веж розміщувалася в'язниця, в інший, Вежі дзеркал, - покої з дзеркалами, де дами, що прибули до замку, могли привести себе до ладу перед тим, як постати перед повелителем.

 Зараз в замку Вісконті розміщується пинакотека Маласпина, що носить ім'я засновника музею – маркіза Луїджі Маласпина (1754 - 1835). У музеї є археологічна секція, складена з знахідок, зроблених під час аграрних і будівельних робіт, і з переданих музею приватних зібрань. Базою єгипетського відділу музею послужила колекція, придбана маркізом. Серед експонатів музею є також артефакти ранньохристиянської, готської і лангобардской епох. У музеї зібрані твори мистецтва Середньовіччя, а також картини (до ХХ століття), роботи з гіпсу і дерева. Серед картин музейної збірки слід зазначити: «Богоматір з немовлям у славі зі святими Франциском і Кларою» (1390 - 1395, Джентіле та Фабріано), «Богоматір з немовлям» (1450 - 1460, Джентіле Белліні), «Святе сімейство» (XVI століття, Корреджо) та ін. Також в музеї зберігається дерев'яна модель собору Павії (кінець  XV століття).

Piazza Castello, 35, Pavia, координати: 45.189399, 9.157753

Розклад роботи:

·         липень, серпень, грудень та січень: вівторок – неділя, 9.00 – 13.30;

·         решта місяців року: вівторок – неділя, 10.00 – 17.50;

·         понеділок – вихідний;

 

·         продаж квитків закінчується за 45 хвилин до закриття.