Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Брешія. Музей Санта Джулія

 

Музей розташований у приміщенні бенедиктинського жіночого монастиря Святого Сальваторе і Святої Джулії, заснованого в 753 році, а також деяких найближчих будівлях та віллах, які були зведені поруч з монастирем набагато пізніше. Постійна експозиція складається з усього того, що нагадує про культуру, побут і релігії минулих часів. У 2011 році музей був внесений до списку Всесвітньої Культурної спадщини ЮНЕСКО.

Візит до музею починається в підземній частині монастиря, які в минулому використовувалися як підвали та складські приміщення; Тут розташована експозиція про заснування Брешії та її розвиток від бронзового віку до римських часів. Найдавніші експонати, що походять з південної частини міста, датуються 3000 р. до н.е.

Римський період добре представлений у всіх його аспектах як у суспільному, так і в приватному житті. В ті часи Брешія отримала монументальний центр з Капітолієм, базилікою та театром, згрупованими навколо форуму. Моделі будівель, відеоролики та археологічні знахідки дають змогу зануритися у ті часи. Римська експозиція обертається навколо вілли, розкопаної на території монастиря. З давньоримських часів збереглися стіни, підлогові мозаїки та загальне планування приміщень, що дає змогу зрозуміти їхнє призначення та функціонал.

Прибуття на територію Брешії готів, ломбардів та каролінгів означало перехід від пізнього римського до раннього середньовічного мистецтва. Місто змінилося дуже сильно, римські громадські будівлі були залишені, натомість побудовані бідні земляні та дерев'яні будинки, а великі райони міста стали сільськогосподарськими угіддями. Саме в цей період був заснований жіночий монастир Сан-Сальваторе, і він швидко взяв на себе важливу релігійну, політичну та економічну роль, оскільки почалося поступове повернення до громадянського життя.

Середньовічний розділ починається з експонатів, пов'язаних з періодом, коли Брешія була містом-державою, перш за все з предметами з будівель, які більше не існують. Фрески з Бролетто, мармур Сан-Фаустіно на верхів'ї з Порта-Куби і статуетки фонтану Берардо Маггі з монастиря Сан-Барнаба. Візит триває в церкві Сан-Сальваторе та в старовинній трапезній XV століття, величезній кімнаті, поділеної на дві частини масивними стовпами в середині, саме тут виставляється матеріал з монументальних будівель міста, що ілюструє період від пізньої готики до Відродження.

 

Via dei Musei, 81, Brescia, координати: 45.539179, 10.229208