Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Волинської області. Національний природний парк Цуманська пуща

Цей природний парк не просто унікальний, він дуже-дуже унікальний. В цих лісах, чи не єдина територія України, де ще водяться зубри. Крім цього, тут серед інших росте 15 видів рідкісних рослин та мешкає 27 видів унікальних звірів, значна частина яких занесена до Червоної книги України (20 видів), Європейського Червоного Списку та Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи. Також в лісових масивах Цумані є ціла низка угруповань, занесених до Зеленої книги України.

Для Цуманської пущі характерна флора та фауна південної частини Полісся. У масиві переважають широколистяні та сосново-широколистяні ліси. Склад лісу не змінився внаслідок діяльності людей. Тут росте унікальна для України дугласія, або «хвойний дуб», висота яких може сягати мало не 100 метрів. Збереглися тут і незаймані або малодоторкані ділянки лісу. Окремі з них мають вік 150-170 років.

Цікаво, що популяція Смілки литовської, яка занесена до Європейського Червоного Списку, тут найбільша порівняно з будь-якою іншою подібною територією Полісся. Ця рослина дуже вибаглива. А така висока здатність її до відновлення саме в Цуманській пущі свідчить про те, що тут, попри все, збереглася здорова лісова екосистема.

http://travel.volyn.ua/uk

http://7chudes.in.ua

селище Цумань, Волинська область. Координати:  50.856405, 25.882051.

 

 

Луцьк, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати у Волинській області, поїздки, подорожі, тури Україною.

Останні додані пам'ятки