Пам’ятки та цікаві місця Миколаєва та Миколаївської області, які варто побачити
Запланувавши подорож на південь України, ознайомтеся з нижченаведеним переліком визначних пам’яток та цікавих місць Миколаєва та Миколаївської області. Це допоможе вам краще зрозуміти де побувати та що подивитися в Миколаєві та області, спланувати маршрут та виділити цікаві об’єкти екскурсії. Список пам’яток складений в довільному порядку та не відображує місце тієї чи іншої пам’ятки в рейтингу.
Собор Касперівської ікони Божої Матері в Миколаєві.
Храм присвячений одній з найбільш шанованих чудотворних ікон ─ Касперівській іконі Божої Матері, яка з 1853 по 1918 роки щорічно урочисто прибувала в Миколаїв хресним ходом і упродовж місяця (з 1 липня по 1 серпня) знаходилася в різних храмах міста. Жителі Миколаєва вірили, що саме ця ікона врятувала місто від нападу ворогів в період Кримської війни 1853-1856 років.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Собор Касперівської ікони Божої Матері
Миколаївський музей суднобудування і флоту.
Візитною карткою Миколаєва є Музей суднобудування і флоту, розташований в старовинній будівлі штабу Чорноморського флоту Російської імперії. Це єдиний подібний музей в Україні. Експозиція 10-ти залів розкриває етапи розвитку суднобудування в Північному Причорномор'ї, починаючи з давніх часів, процес становлення Чорноморського флоту, розвиток суднобудівних підприємств, а також історії та долі кораблів.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Музей суднобудування і флоту
Миколаївський обласний художній музей.
Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна є одним із найстаріших художніх музеїв України. Відкриття Миколаївського художнього музею відбулось 6 червня 1914 року – в день 10-річчя трагічної смерті на броненосці “Петропавловськ” віце-адмірала С.Й. Макарова і художника-баталіста В.В. Верещагіна.
Основу музейної експозиції склали 148 різних творів В.В. Верещагіна (картин, етюдів та малюнків), які були отримані від Російського музею імператора Олександра ІІІ. Серед них найвизначнішими були 20 картин, три з яких демонструвались у грудні 1914 року в Санкт-Петербурзі на посмертній виставці творів В.В. Верещагіна.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Обласний художній музей
Миколаївський обласний краєзнавчий музей.
Миколаївський обласний краєзнавчий музей – один із найстаріших музеїв України та один з перших музеїв старожитностей у Російській імперії. До 1806 року це був єдиний музей, куди привозили всі археологічні знахідки тієї частини України, що входила до складу Російської імперії.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Обласний краєзнавчий музей
Костел Св. Йосипа в Миколаєві.
Через три роки після заснування міста, у Миколаєві з'явилася офіційно зареєстрована католицька громада. Оскільки в місті на той час перебувало багато іноземних спеціалістів, то громада складалася з французів, бельгійців, італійців та поляків. У 1794 році католицькій церкві був переданий один з державних будинків. Цей будинок був перебудований в перший католицький храм Святого Йосипа і освячений 20 травня 1796 року. Він знаходився на місці двору нинішнього костелу, виходив фасадом на вулицю Молдованську (нині — Декабристів). Вулиця, що перетинає її біля храму, отримала назву: «Католицька», (нині — вулиця Адмірала Макарова).
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Костел Св. Йосипа
Миколаївський Зоопарк.
Сьогодні колекція зоопарку налічує близько 460 видів (понад 5600 особин) тварин, з яких 220 видів, занесених до Міжнародної Червоної книги. Це найбільша колекція в Україні. Більше 90 видів тварин серед українських зоопарків представлені тільки тут. Зоопарк бере участь в 28 європейських програмах (ЕЕР) з розведення рідкісних видів тварин.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Миколаївський Зоопарк
Це найбільш старовинний яхт-клуб на території України. 22 серпня 1888 року Морське міністерство затвердило Статут миколаївського яхт-клубу і виділило місце на річці Інгул. 7 травня 1889 яхт-клуб святкував своє офіційне відкриття.
Детальніше: Миколаївський яхт-клуб
Миколаївська обсерваторія.
Миколаївська обсерваторія - одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, до того ж пам'ятник архітектури загальнонаціонального значення. У 2007-му році вона була включена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України в рамках програми, націленої на пошук і збереження об'єктів, пов'язаних c астрономією і мають історичну та культурну цінність.
Детальніше: Пам'ятки Миколаєва. Обсерваторія
Історико - археологічний заповідник "Ольвія".
Одним із найбільших античних центрів в Північному Причорномор’ї було місто Ольвія. Воно було засноване в першій половині VI ст. до н.е. на правому березі Бузького лиману вихідцями з міста Мілету. В перекладі грецьке слово «Ольвія» означає «щаслива». Це – офіційна назва міста, засвідчена в декретах, написах на монетах, більшості літературних джерел. Проте в творах деяких античних авторів місто названо також Борисфеном (грецька назва Дніпра).
Детальніше: Пам'ятки Миколаївської області. Історико - археологічний заповідник "Ольвія"
Національний природний парк «Бузький гард».
Для створення унікального ландшафту у долинах Південного Бугу, Арбузинки, Мертвовода природа працювала понад 3 000 000 років. На цій території на земну поверхню виходять одні з найстаріших порід Українського Кристалічного Щита. Це одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала у морські глибини вже протягом 60 000 000 років.
"Бузький Гард" - Національний природний парк на північному заході Миколаївської області. Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його притоків - Великої Корабельної, Бакшали, Мертвоводу.
Детальніше: Пам'ятки Миколаївської області. Національний природний парк «Бузький гард»
Регіональний ландшафтний парк Приінгульський
Парк розташований на південно-західній околиці Інгульського блоку Українського кристалічного щита. У цій місцині, по долинах річок Інгул та його приток — Березівки, Сагайдака та Стовпової, докембрійські гнейси та граніти виходять на поверхню, створюючи неповторно привабливі ландшафтні утворення, вік яких визначається геологами у 1,8—2,2 мільярди років.
Детальніше: Пам'ятки Миколаївської області. Регіональний ландшафтний парк Приінгульський
І звичайно ж морські курорти Коблеве, Морське, Рибаківка, Очаків та інші.